Звіт про роботу РКП «Гайсинська міжлікарняна аптека» за 2018 рік

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Районне комунальне підприємство «Гайсинська міжлікарняна аптека» зберегло кращі традиції та методи роботи фармації. Напрямки нашої роботи охоплюють всі види діяльності,що стосуються аптек в Україні. Міжлікарняна аптека №1 та всі її структурні підрозділи (аптечні пункти №1, №2, №3)забезпечують ліками, наявними на ринку України, населення,  підприємства, установи та організації  в повному об’ємі, оперативно та безвідмовно.

По окремих позиціях спеціальної групи лікарських засобів аптека обслуговує населення  Теплицького району. В населених пунктах, де відсутні аптеки, забезпечення  населення ліками  здійснюється через ФАПи, сільські амбулаторії на підставі договорів, укладених медичним працівником з аптекою.

Нами чітко відпрацьована схема доставки ліків. На сьогодні асортимент лікарських засобів ,виробів медичного призначення та товарів аптечного асортименту в аптеці складає близько 3000 найменувань. У всіх закладах нашої мережі забезпечено  наявність  обов’язкового  мінімального  асортименту лікарських  засобів .

Підприємство має ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами та виробництво (виготовлення в умовах аптеки), на придбання, зберігання, реалізацію (відпуск) наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Аптека бере на себе всю відповідальність по забезпеченню як всього населення, так і категорій населення, які мають право на безкоштовне та пільгове забезпечення,  якісними лікарськими засобами.

Міжлікарняна аптека № 1 відпускає ліки не лише заводського виробництва, але  маючи ліцензію (одна з двох в області, але єдина з комунальних) виготовляє ліки в аптечних умовах за індивідуальною рецептурою, що   покращує й здешевлює  процес надання допомоги хворим. Для кожної людини дуже важливо отримувати ефективне і безпечне лікування. У всьому світі аптечні заклади виробляють ліки для пацієнта за рецептом лікаря, адже аптечне виробництво має свої переваги: 100% виключення підробки, відсутність консервантів, індивідуальні дозування та склад.  Саме аптечне виробництво дозволяє підбирати індивідуально склад та дозування препарату з врахуванням захворювання, віку, індивідуальної непереносимості.

Штат РКП «Гайсинська міжлікарняна аптека» укомплектований повністю. В аптеці працюють станом на 01.01.2019 р. 16 працівників. З них 6– провізорів (вищої категорії – 2,  другої категорії – 1); 5–фармацевтів (всі вищої категорії).

Кожних п’ять років фармспеціалісти за рахунок підприємства проходять курси підвищення кваліфікації, що сприяє підвищенню культури і якості медикаментозного забезпечення населення. В 2018 році на ці цілі витрачено 5050,00грн. Наявна також  необхідна довідкова література та документи, якими слід користуватися в роботі.

Аптека є базою практики та проходження інтернатури для студентів та випускників фармацевтичних навчальних закладів країни.

Постійна увага  приділяється  контролю якості лікарських засобів та виробів медичного призначення, правильності їх зберігання, а також контролю за термінами придатності.

В  нашій мережі здійснюється реалізація лікарських засобів лише зареєстрованих та дозволених до застосування в Україні за наявності сертифікатів якості виробника та протоколів аналізу, завірених печаткою відповідного постачальника. В аптеці та аптечних пунктах приймаються замовлення на лікарські препарати та вироби медичного призначення. Наші пацієнти отримують кваліфіковану та вичерпну інформацію по вживанню лікарських засобів,  по зберіганню їх в домашніх умовах, терміну придатності виготовлених в аптеці ліків.

При обслуговуванні населення в аптеці завжди дотримуються принципів Етичного кодексу фармацевтичних працівників України та  діють відповідно до Протоколу провізора при відпуску безрецептурних лікарських засобів. Адже вдячний покупець завжди прийде до свого фармацевта, до того, кому довіряє.

РКП «Гайсинська міжлікарняна аптека» є активним учасником державних программ з реімбурсації лікарських засобів для  лікування хворих на гіпертонію, цукровий діабет та бронхіальну астму.

По програмі  «Доступні ліки» освоєно 640008,09 грн., а по програмі «Майбутнє Гайсинщини в збереженні  здоров’я  громадян  на  2016-2019 роки» – 568644,25 грн.

Пільгових категорій громадян забезпечено лікарськими засобами на 681616,80 грн., установ, що фінансуються з бюджету, – на 51703,43 грн., інших установ та організацій  – на 118830,10 грн.

Підприємство  продовжувало обслуговувати осіб, що застраховані  СК «Країна» ТОВ  «Зернопродукт».

На укріплення  матеріально-технічної  бази аптеки в 2018 році використано 22325,00 грн.

На забезпечення безперебійного функціонування підприємства витрачено 288617,58 грн.

В результаті господарсько-фінансової діяльності за рік отримано 68089,00 грн, прибутку.

За результатами оцінки стабільності та інвестиційної привабливості підприємств регіону Вінницька область РКП «Гайсинська міжлікарняна аптека» віднесено до числа надійних компаній та внесено до реєстру надійних та інвестиційно привабливих підприємств під № 20. За вагомий внесок в розвиток регіону,здобуття першості в галузі та відмінну динаміку розвитку підприємства   Асоціацією економічного співробітництва та розвитку РКП «Гайсинська міжлікарняна аптека» рекомендовано до номінації на статус «Компанія року 2018», що підтверджує, що наше підприємство є надійним партнером, престижним роботодавцем та пропонує якісні послуги.

Колектив нашої аптеки – це колектив професіоналів, відповідальних і відданих своїй справі. Незважаючи на нецивілізовану, нездорову конкуренцію на фармацевтичному ринку, наша аптека  вболіває за здоров’я кожного відвідувача аптеки, за стан фармації  сьогодні та на перспективу.

Завідувач РКП «Гайсинська міжлікарняна аптека»      К. Макарчук