Звернення голови районної ради Борового Г.І. щодо протидії коронавірусу

Шановні жителі Гайсинщини!

Кілька місяців тому ми вперше почули про новий небезпечний вірус, що з’явився в Китаї. Співчуваючи його жителям, ми все ж думали, що то десь далеко, і що це нас стосуватися ніяк не буде… Та, на жаль, сьогодні слово коронавірус стало, мабуть,  найбільш уживаним і у нашій мові.  Україна з усім світом протидіє поширенню цієї небезпечної хвороби. На це спрямовані зусилля влади всіх рівнів, медиків, надзвичайників, працівників правоохоронних органів та інших служб.

З метою боротьби з поширенням коронавірусу  з 25 березня в Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації. До 24 квітня продовжено загальнодержавний карантин, який необхідний, аби зменшити ризик зараження новим вірусом COVID-19 та вберегтись від контакту з його ймовірними носіями.

На жаль, людина може бути носієм вірусу ще до того, як у неї проявляться перші симптоми хвороби. Тому ми хочемо, щоб, поки держава налагоджує внутрішні алгоритми роботи та зміцнює матеріальну базу, громадяни  відповідально ставилися до ситуації та дотримувалися карантинного режиму. Зокрема, виходити з дому варто лише у разі найбільшої потреби, необхідно постійно мити руки з милом, носити маски індивідуального захисту та консультуватись телефоном із сімейним лікарем.

Хочу подякувати тим гайсинчанам, які  дослухаються до інформації про превентивні та обмежувальні заходи щодо поширення коронавірусу і з усією відповідальністю ставляться до власної безпеки та безпеки своїх рідних. Вас – більшість, та все ж є частина населення, яка ігнорує поради щодо дотримання карантинних заходів. Прошу вас, не легковажте, не виходьте без особливої потреби із свого помешкання, скоротіть живе спілкування, адже можна обмінюватись інформацією телефоном, а багато хто, дякуючи сучасній техніці, може бачити один одного завдяки відеозв’язку.

Окремо хочу звернутись до наших земляків, які нещодавно перебували за кордоном, де коронавірусом хворіють сотні і тисячі людей. Сподіваюся, що  ви всі здорові, та все ж пам’ятайте, що носійство вірусу може бути безсимптомним, тому, аби запобігти масовому зараженню гайсинчан, прошу вас строго дотримуватися рекомендації щодо самоізоляції не менш ніж на 14 днів.

На сьогоднішній день у Вінницькій області вже виявлено 1 випадок коронавірусної хвороби.   У нашому районі не зафіксовано це захворювання,  але ситуація може змінитися у будь-який момент. Щиро дякую медичним працівникам району за готовність до боротьби за життя і здоров’я гайсинчан, за  жертовне, щоденне служіння людям, часто позбавлене права на спокій, власні емоції чи навіть страх.

Всі медичні установи району – і центральна районна лікарня, і центр надання первинної медико-санітарної допомоги, і сільські амбулаторії та ФАПи – працюють у посиленому режимі. При сільських закладах охорони здоров’я працюють аптечні пункти, де можна придбати необхідні лікарські препарати. На даний час через те, що стрімко зріс попит на засоби індивідуального захисту, в аптеках відсутні маски та в недостатній кількості антисептики, але така ситуація склалася не лише у нас, а й повсюди в Україні та навіть у найрозвиненіших країнах світу. Наші фармацевти постійно контактують з постачальниками, і є сподівання, що найближчим часом  в аптеках з’являться ці засоби у потрібній кількості.

Шановні гайсинчани! Оперативна інформація щодо епідеміологічної ситуації в районі щоденно публікується на офіційних сайтах районної ради, райдержадміністрації та озвучується районним радіомовленням. Хочу звернутися до вас з проханням не створювати фейкові новини  у соціальних мережах щодо ситуації з короноварірусом, не нарікати постійно на владу, не скаржитись  весь час на відсутність в аптеках масок… Знаю, що зараз викличу на себе критику, та все ж скажу, що виготовити такий простий захисний засіб, як маска, під силу кожному, і для цього не потрібен особливий кравецький  талант,  а необхідні матеріали знайдуться у кожного. Аптечні маски – не панацея, вони одноразові, а виготовлену з тканини чи марлі можна після використання прати, кип’ятити, прасувати, тобто використувати повторно. Так, про вас має подбати держава. Але держава – це і ми з вами! І від нашої свідомості, від бажання не стояти осторонь проблеми і захистити хоча б себе і близьких  залежить, наскільки  швидко ми подалаємо цю непросту ситуацію і вийдемо з неї.

Соціальні працівники КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» району опікуються одинокими немічними людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, регулярно відвідують їх та надають необхідну допомогу. Та якщо поруч з вами живуть люди пенсійного віку чи громадяни з хронічними захворюваннями, одинокі мами з малими дітьми – всі ті, кому в умовах карантину особливо важко виходити за продуктами чи ліками – прошу вас, надайте їм посильну допомогу, або повідомте про них міську чи сільські ради.

Боротьба проти поширення коронавірусу – це ще й наш іспит на людяність. Як писала Ліна Костенко, «Так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими». Закликаю вас, дорогі земляки, будьте взаємно красивими, будьте здоровими, бережіть себе і близьких.

Голова районної ради  Григорій Боровий