Вишиванка – оберіг українців

16 травня вже десятий рік поспіль відзначається в Україні та за її межами  як день вишиванки. Цього дня всі бажаючі традиційно приходять на роботу або навчання в українській національній сорочці, вишитій у різних техніках –  хрестиком, стебком, бісером. На центральній площі міста Гайсин відбувся святковий концерт до Дня вишиванки та Дня Європи.

Присутніх на святі гайсинчан  привітав голова районної ради Григорій Боровий. Григорій Іванович зазначив, що українці повинні зберегти свою  національну духовність,    віру і прагнення, мистецтво і народні традиції, щоб наші діти і онуки могли одягати національний оберіг – українську вишиванку, співати українських пісень, плекати рідне українське слово і будувати нову європейську Україну.

Ведуча заходу зазначила, що День вишиванки – свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального народу, збереженню вишитої сорочки як матеріальної і духовної спадщини українців, національно-патріотичному вихованню дітей та молоді. Саме нашій молоді жити в майбутньому в новій європейській країні. То ж напередодні відзначення всією європейською спільнотою дня Європи і було вирішено поєднати   ці два свята.

Також було проведено конкурс на кращу вишиванку, яка вишита вручну. Учасники конкурсу  відзначені подарунками.