Вінниччина та Хмельниччина обмінялися досвідом щодо утворення об’єднаних громад

Голова районної ради Григорій Боровий взяв участь у спільному виїзному засіданні керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей, що відбулося 5-6 жовтня 2017 року у Хмельницькій області.

5 жовтня на базі Хмельницької обласної ради відбулося засідання круглого столу «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи». Засідання круглого столу розпочали голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний і голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник.

– Досвід стосовно об’єднання громад для кожного з нас буде корисним, адже знаємо, що Хмельницька область має достатні напрацювання в цьому напрямі, – сказав під час вітального слова Анатолій Олійник. – Хмельниччина була першою областю, яка почала процес об’єднання та отримала хороші результати, тому маємо надію, що співпраця буде плідною й цікавою.

Також Анатолій Дмитрович зазначив, що кожний має розуміти величину відповідальності за проведення децентралізації та знаходити консенсуси і компроміси у вирішенні проблем, які виникають в ході добровільного об’єднання.

В рамках зустрічі керівники Хмельницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Сергій Яцковський та Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко поінформували про стан добровільного об’єднання громад у Хмельницькій і Вінницькій областях протягом поточного року.

Зокрема, Сергій Яцковський розповів, що на Хмельниччині, згідно з Перспективним планом, обласною радою схвалено утворення 54 ОТГ, наразі існує 26 громад, а 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори ще в 7 ОТГ та в 6 громадах планується об’єднання.

Заступник директора ЦППК Тетяна Гаман розповіла про навчально-методичне забезпечення професійної компетентності посадових осіб в умовах децентралізації. Про стан виконання бюджету Хмельницької області та бюджетів ОТГ за півріччя поінформував директор Департаменту фінансів Хмельницької облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич.

Директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля ознайомив присутніх із особливостями управління освітою в умовах децентралізації на Хмельниччині.

Голова Чемеровецької районної ради Хмельницької області Світлана Павлишина розповіла про стан процесів добровільного об’єднання у Чемеровецькому районі.

Досвідом щодо добровільного об’єднання територіальних громад на прикладі Томашпільського району Вінницької області поділився з присутніми голова Томашпільської районної ради Дмитро Коритчук.

Про процес об’єднання територіальних громад та про перші результати поінформував голова Бершадської районної ради Вінницької області Михайло Бурлака.

6  жовтня вінницька делегація, перебуваючи другий день на Хмельниччині, ознайомилася з роботою Гуменецької об’єднаної громади Кам’янець-Подільського району.

В рамках візиту до Гуменецької об’єднаної громади вінницька та хмельницька делегації оглянули дошкільний навчальний заклад «Дивограй», адмінприміщення сільської ради, амбулатрію загальної практики сімейної медицини, спортивний стадіон із твердим штучним покриттям та сільський будинок культури.

На території сільської ради функціонують 13 великих підприємств, серед них –ПАТ «Подільський цемент», філія «Птахофабрика «Авіс», середні та малі підприємства, фермерські господарства, 261 приватне підприємство. Дохід Гуменецької сільської ОТГ Хмельницької області становить понад 69 мільйонів гривень.

Також під час виїзного засідання керівники органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей відвідали Дунаєвецьку селищну ОТГ та Кам’янець-Подільську міську раду.

З вітальним словом виступив секретар міської ради Дмитро Васильянов. Директор Департаменту гуманітарної політики Альона Кузема розповіла про роботу ради щодо розвитку туристичної інфраструктури та надання туристичних послуг.

Директор Кам’янець-Подільського музейного комплексу Олександр Заремба звернув увагу присутніх на основний об’єкт туризму – державний історичний музей-заповідник. Для формування національної та локальної самоідентифікації, за словами директора заповідника «Кам’янець», використовується потенціал Національного історико-культурного заповідника.

Кам’янець-Подільська міська рада координує роботу туристичної інфраструктури, до складу якої входять Подільські Товтри, історичний музей-заповідник, Ліга екскурсоводів, фестивальні агенції, гільдія ремісників, Подільський сувенір, військово-історичні товариства, об’єднання турагентств та туроператорів, асоціая готельєрів та рестораторів міста. Туристична інфраструктура нараховує 8 музейних об’єктів, зелений туризм, об’єкти рекреації, туристичні маршрути, підсвітку Старого міста, розважальні та спортивні заклади, 21 туристичну фірму, 65 екскурсоводів. Готельний бізнес міста складають 79 закладів.

За інформацією Вінницької обласної Ради

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *