Відремонтована траса М-12: зручності – водіям, проблеми – пішоходам

У вересні 2020 року до районної ради  надійшло  колективне звернення від жителів масиву Сонячний м.Гайсин про те, що всупереч вимогам Закону України ”Про дорожній рух” та іншим нормативним документам після проведення капітального ремонту автомобільної дороги М-12 ”Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам”янка”, що проходить повз житловий масив ”Сонячний” у м.Гайсин, не було передбачено заходи щодо забезпечення безпеки пішоходів. Відсутність належної пішохідної інфраструктури –   тротуарів, освітлення, недостатня   кількість зупинок та пішохідних переходів збільшують загрозу життю і здоров’ю жителів мікрорайону, особливо це небезпечно для дітей. З моменту закінчення ремонту дороги на цьому відрізку трапилося чотири дорожньо-транспортні пригоди.

Однією із причин вищезазначених недоліків є те, що під час проєктування робіт по капітальному ремонту  дороги на зазначеному відрізку не було враховано зону садибної житлової забудови, що підтверджено генеральним планом м.Гайсин, який розроблений УДНДІПМ ”Діпромісто” та затверджений рішенням 27 сесії Гайсинської міської ради 7 скликання від 10.11.2017 року, тобто в проєкт були внесені, а потім у 2018 році узгоджені недостовірні дані.

Голова районної ради Григорій Боровий здійснив зустріч із жителями житлового масиву Сонячний та на місці вивчив ситуацію, після чого виконавчим апаратом районної ради було направлено  лист до Служби автомобільних доріг у Вінницькій області з вимогою вжити заходи, що забезпечували б безпеку для руху пішоходів, зокрема, облаштування тротуарів та освітлення вищезазначеного відрізку дороги.

9 жовтня на ім’я голови районної ради Борового Г.І. надійшла відповідь від у Вінницькій області, у якій зазначається, що відповідно рішень Генерального плану руху пішоходів з прилеглої до дороги забудови організовується по місцевих бокових проїздах, будівництво яких покладається на Гайсинську міську раду, оскільки їх передбачено за межею смуги відведення автомобільної\ дороги. Що стосується зупинок транспортних засобів загального користування, то такі по автомобільній дорозі М-12 не передбачені Генеральним планом  м.Гайсин.

Голова районної ради Григорій Боровий провів чергову зустріч з активістами масиву Сонячний, під час якої ознайомив їх з відповіддю керівництва обласної Служби автомобільних доріг. Одним з пунктів спільного плану по вирішенню цієї ситуації – звернення голови районної ради до міської ради з пропозицією внести зміни до  Генерального плану м.Гайсин, які дадуть змогу усунути недоліки та  забезпечити безпеку для руху пішоходів.