ВІдбулась Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

21 червня 2018 року  на базі КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області» відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Гайсинської районної ради на тему «Стан обслуговування мешканців Гайсинського району в частині надання соціальної допомоги і послуг». У роботі Координаційної ради брали участь народний депутат України Микола Кучер, керівники району – голова районної ради Григорій Боровий та голова райдержадміністрації Владислав Уткін,  міський та сільські голови району, начальник управління соціальної та молодіжної політики РДА Сергій Семирунчик.

Перед початком засідання члени Координаційної ради у супроводі директора КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» Наталії Мордюк оглянули приміщення та територію установи, яка є комунальною власністю районної ради і обслуговує сьогодні понад 900 одиноких та одиноко проживаючих громадян, які потребують надання соціальних послуг, з них  42 особи знаходяться на умовах постійного перебування у стаціонарному відділенні.  Оглядаючи установу, члени Координаційної ради переконалися, що для людей, які там перебувають, створено чудові  умови, при яких підопічні сприймають себе не як «утриманці», а люди з почуттям власної гідності, корисні та потрібні.

Директор територіального центру соціальної допомоги Наталія Мордюк, проводячи екскурсію закладом, розповіла про його матеріально-технічну базу та заходи, здійснені в останні роки щодо її оновлення. Зокрема, протягом останніх 3 років завершено ремонт у недобудованому крилі територіального центру,  збільшено кількість кімнат для проживання підопічних, облаштовано актову залу, оновлено покрівлю приміщення територіального центру, заасфальтовано прилеглу територію, утеплено фасад. Придбано автомобіль, який працює у режимі “соціальне таксі”. Встановлено нову пральну машину на 25 кг завантаження,  сушки для білизни, закуплено нову швейну машинку в швейну майстерню. Проведено ремонт у кухні, встановлено у ній кондиціонер, промислову витяжну систему, шафу для хліба, нові вхідні двері, духову шафу. Обладнано котлом для альтернативного  палива котельню; реконструйовано систему водопостачання з криниці із встановленням гідроакумулятора. Замінено частину водогону з металевих труб  на пластикові.

Спільними зусиллями керівництва та працівників територіального центру проведено благоустрій території: створено розарій, висаджено алею із дерев та квітів, облаштовані нові доріжки, створено штучну водойму із рибками та фонтаном, встановлено садову гойдалку. Дійсно, зроблено все, щоб старенькі самотні люди відчували комфорт і затишок як під час перебування у приміщенні, так і під час прогулянок.

Засідання координаційної ради відбувалося у актовій залі територіального центру. Відкриваючи засідання, голова районної ради Григорій Боровий ознайомив присутніх з порядком денним та підкреслив, що, утримуючи на належному рівні таку комунальну установу, як «Територіальний центр соціального обслуговування», районна рада від імені громади району засвідчує свою повагу ветеранам  та громадянам  поважного віку. Тож і надалі районна рада робитиме  все від неї залежне, щоб самотні не відчували себе забутими, щоденно відчували увагу і турботу, мали гідний рівень життя і, по можливості, не втрачали суспільної активності.

Перед присутніми виступив голова районної державної адміністрації Владислав Уткін. Владислав Анатолійович звернув увагу учасників засідання на те, що утримання територіального центру соціального обслуговування – спільна справа всіх органів місцевого самоврядування району, адже центр опікується людьми з усіх громад району. Також голова райдержадміністрації висловив пропозицію внести до рішення Координаційної ради пункт щодо звернення її членів до депутатського корпусу з метою розгляду питання щодо розширення відділення стаціонарного догляду та відкриття  відділення денного перебування.

Перед членами координаційної ради виступив народний депутат України Микола Кучер. Микола Іванович подякував районні владі та керівнику центру соціального обслуговування за успішну роботу у напрямку соціального захисту мешканців району, та зауважив, що такий територіальний центр, який діє у Гайсині, є не лише найкращим в області, а й одним з найкращих в Україні. В свою чергу, директор центру Наталія Мордюк, а також Кунянський сільський голова Світлана Кондратюк від імені сільських голів району висловили вдячність народному депутату за постійну та суттєву підтримку всіх закладів соціальної сфери району та багатьох знедолених громадян, що потребують матеріальної допомоги.

Відповідно до порядку денного присутні також заслухали та обговорили інформацію про наближення соціальних послуг до людей через районні соціальні питання, з якою виступив начальник управління соціальної та молодіжної політики РДА Сергій Семирунчик.

Про надання допомоги малозабезпеченим, соціально уразливим громадян на території Кунянської сілсьької ради розповіла Кунянський сільський голова Світлана Кондратюк, а про  співпрацю Кунківської ОТГ та КУ «Гайсинський територіальний центр соціального обслуговування»  –  Кунківський сільський голова Василь Безбах.

Підвів підсумки роботи координаційної ради голова районної ради Григорій Боровий.

Share to Facebook
Share to LiveJournal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *