Відбулась 15 сесія районної ради 7 скликання

22 грудня   2017 року  в сесійній залі районної ради відбулась чергова 15 сесія Гайсинської районної ради 7 скликання. Вів засідання голова районної ради Григорій Боровий. У роботі сесії взяли участь народний депутат України Микола Кучер, голова районної державної адміністрації Владислав Уткін, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації,  сільські голови району.

Перед початком роботи сесії голова районної ради  Григорій Іванович нагадав усім про  болючу втрату для гайсинчан   –  смерть воїнів-земляків, які захищали   свободу та незалежність рідної держави на східних рубежах країни. Присутні на пленарному засіданні вшанували світлу пам’ять  всіх борців за незалежність хвилиною мовчання.

Керівники району вручили від імені командира 59- мотопіхотної бригади Василя Осипчука подяки за допомогу воїнам , що несуть службу у зоні АТО, ряду депутатів, сільських голів, підприємців та фермерів.

Також перед початком пленарного засідання сесії депутати мали змогу подивитись презентаційний відеофільм про Гайсинський район.

Депутати затвердили порядок денний сесії районної ради, всі  питання якого були попередньо детально розглянуті на засіданнях постійних комісій.   Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування»  голова районної ради Григорій Боровий прозвітував про  діяльність ради  за період з грудня 2016 року по даний час. Григорій Боровий зазначив: «Районна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад міста Гайсин та сіл Гайсинського району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом  колективної  праці кожного депутата,  постійних комісій, президії районної ради, роботи виконавчого апарату районної ради у  співпраці з районною державною адміністрацією, міською та сільськими радами, керівниками підприємств,  установ, організацій  та громадськістю району. Районна рада у  своїй діяльності, перш за все,   прагнула бути чесною, справедливою й відкритою до людей, стояти на захисті  їхніх прав і свобод, організовувати свою роботу  таким чином, щоб депутати приймали найважливіші й найнеобхідніші рішення для забезпечення кращого рівня життя громадян району».

Одноголосно прийнявши рішення взяти звіт голови районної ради до відома, депутати перейшли до розгляду 2 питання порядку денного – «Про Програму економічного і соціального розвитку Гайсинського району на 2018 рік та  виконання відповідної Програми  у 2017 році». Інформував депутатів  з цього питання  начальник управління агропромислового та економічного розвитку  райдержадміністрації Віктор Янковий.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Бабій доповіла на сесії по питанню бюджету на 2018 рік та розпорядження голови райдержадміністрації. Районний бюджет на 2018 рік був затверджений депутатами районної ради одноголосно.

Голова районної ради Григорій Боровий повідомив, що протягом останніх років відбулись значні зміни у антикорупційному законодавстві, відповідно внесено зміни і доповнення до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», прийнято новий Закон України «Про державну службу», що вимагає від депутатів  внесення змін та коректив у нормативні акти, якими безпосередньо керується районна рада. Тому до уваги депутатів було  подано проект рішення «Про Етичний кодекс депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування Гайсинської районної ради».  До цього часу діяв Етичний кодекс посадових осіб місцевого самоврядування – тобто для працівників виконавчого апарату Гайсинської районної ради, який ще був затверджений рішенням 23 сесії районної ради 5 скликання від 07.04.2009 року. Ним керувались тільки працівники виконавчого апарату ради, а тепер, відповідно до розділу 6 «Правила етичної поведінки» Закону України «Про запобігання корупції», ці правила розповсюджуються і на депутатів місцевих рад. Правила спрямовані на зміцнення авторитету служби в органах місцевого самоврядування, зокрема репутації депутатів та посадових осіб виконавчого апарату районної ради.

Депутати одноголосно прийняли дане рішення, як і рішення «Про затвердження Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Гайсинській районній раді», яке також розроблене на виконання Закону України ”Про запобігання корупції” та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 29.09.2017 року №839 щодо методичних рекомендацій з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Контроль за виконанням цих рішень покладено на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, зміцнення законності і правопорядку.

Велика увага районною радою приділяється  питанню підготовки та затвердження на сесіях районної ради галузевих програм по різних напрямах діяльності. Зазначені програми дають змогу забезпечити належне фінансування або надати фінансову підтримку  бюджетним організаціям та установам, громадським організаціям, правоохоронним органам під виконання  заходів. Під час 15 сесії районної ради 7 скликання депутати також продовжили термін дії та прийняли нові важливі для життєдіяльності району програми, а саме:

  • Про Програму вдосконалення системи соціального захисту населення району на 2018-2020 роки;
  • Про районну Програму підтримки діяльності громадських організацій інвалідів, воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів війни та інших категорій населення на 2018-2020 роки;
  • Про районну Програму забезпечення виконання Гайсинською районною державною адміністрацією делегованих повноважень на 2018 рік;
  • Про районну Програму  „Вчитель ” на 2018-2022 роки;
  • Про районну Програму роботи з обдарованою і талановитою молоддю на 2018-2022 роки;
  • Про районну Програму увічнення пам’яті про події та учасників Другої Світової  війни 1939-1945 років на період 2018-2022 роки;
  • Про районну Програму поліпшення кінообслуговування населення району на  2018-2022 роки;
  • Про Програму інформатизації „Електронна Гайсинщина” на 2018-2020 роки;
  • Про продовження терміну дії „Програми забезпечення поінформованості населення та розвитку районних засобів масової інформації на 2013-2017 роки” на 2018 рік;
  • Про Програму зайнятості населення Гайсинського району на 2018–2020 роки.

До ряду інших діючих програм депутати внесли зміни і доповнення.

Депутати не підтримали проект рішення районної ради   про затвердження Програми підтримки діяльності Гайсинської районної організації Товариства Червоного Хреста України на 2018 рік та рекомендували  керівнику зазначеної районної організації обґрунтувати необхідність прийняття такої програми і конкретизувати функціональні обов’язки організації, яку вона очолює.

Районна рада  прийняла рішення  «Про звернення депутатів районної ради до керівництва області щодо занепокоєння можливими змінами у перспективному плані формування громад Вінницької області» та  «Про звернення до керівництва області та служби автомобільних доріг у Вінницькій області і облавтодору щодо стану доріг у Гайсинському районі та подальшої роботи Гайсинського дорожньо-ремонтного підрозділу філії ”Немирівський райавтодор», зініційовані депутатами. Звернення від групи депутатів, зокрема, Перкуна В.А., Семенця П.Г., Кирилюка Р.М., Побережнюка І.П. і Склярука С.Д. про винесення на розгляд  сесії звернення до Президента України та голови Верховної Ради України про забезпечення належності та запобігання спробам перешкоджання діяльності НАБУ і прискорення проведення реформ у сфері боротьби з корупцією, не було підтримано депутатами.

Депутати також затвердили  технічну документацію із нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що  перебувають  у власності  громадян  на території   сільських рад району, розглянули окремі питання комунальної власності та ряд інших питань. По всіх питаннях порядку денного були прийняті рішення.

На сесії районної ради виступив народний депутата України Микола Кучер,  Микола Іванович проінформував про свою діяльність та важливі для   громадян України законопроекти, які чекають розгляду Верховною Радою, та відповів на запитання присутніх у залі депутатів та сільських голів.

Голова районної ради Григорій Боровий щиро подякував  народному депутату України Миколі   Кучеру за постійну   підтримку та  піклування  про соціально-економічний розвиток нашого району,  голові районної державної адміністрації Владиславу   Уткіну,  депутатам,  головам місцевих рад за плідну спільну роботу, підтримку, розуміння, конструктивні поради.

Під час роботи сесії  до депутатів районної ради звернулася група жителів с.Кочурів із проханням посприяти у відновленні автобусного маршруту до їхнього села.

З рішеннями  чергової  15 сесії Гайсинської районної ради 7 скликання та результатами поіменного голосування  можна ознайомитися на сайті районної ради.