Урядова програма підтримки аграріїв на 2018 рік  – тема семінару, що відбувся у Гайсині

12 квітня 2018 року у залі засідань районної ради відбувся семінар щодо урядової програм підтримки аграрного сектору. Відкриваючи  семінар, голова районної ради Григорій Боровий підкреслив важливе значення державної підтримки  для українських сільгоспвиробників  – як юридичних, так і фізичних осіб,  та коротко проінформував про стан аграрної  галузі у нашому районі.

Семінар  проводився за участі та сприяння народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Миколи Кучера. Під час свого виступу Микола Іванович надав учасникам семінару максимальну  інформацію щодо напрямків та порядку отримання державної підтримки аграрного сектору, затвердженої постановами Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №№ 104, 106, 107. Під час обговорення аграрії району та сільські голови висловили свої  зауваження та пропозиції   щодо спрощення процедури участі  в урядових програмах. Було домовлено, що ці рекомендації Микола Кучер направить до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Деталізував інформацію щодо отримання фінансової підтримки аграріїв та ознайомив слухачів з  досягненнями Вінниччини  в агропромисловому секторі економіки країни начальник управління прогнозування розвитку агропромислового комплексу та виробництва продукції тваринництва Микола Заїка.

Одним з організаторів заходу виступила  Агенція регіонального розвитку Вінницької області.  ЇЇ директор  Наталія Гижко розповіла про напрацювання Агенції в напрямку розвитку громад та підтримки малого та середнього підприємництва.

Представники банків, що підписали з Міністерством агрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва, повідомили зацікавленим особам про механізм компенсації вартості витрат, понесених суб’єктами господарювання через банківські установи.

Також перед присутніми виступив начальник Гайсинської районногї державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Самаруха, який надав роз’яснення щодо проведення процесу ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.

У семінарі брали участь заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий, начальники та спеціалісти окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, керівники фермерських господарств та інших сільськогосподарських підприємств. Підвів підсумки семінару голова районної ради Григорій Боровий.

ДОВІДКОВО:

Постанова КМУ № 106 від 07.02.2018 р.

«Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»

Фермерським господарствам надається фінансова підтримка у вигляді

  • часткової компенсації вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції, та вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва;
  • частково компенсуються витрати на дорадчі послуги;
  • Надається фінансова підтримка сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам;
  • підтримка на здешевлення кредитів.

Постанова КМУ № 107 від 07.02.2018 р.

«Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для   підтримки галузі тваринництва»

Ця постанова стосується як юридичних, так і фізичних осіб.

Для юридичних  осіб, що проводять діяльність у галузі тваринництва:

  • частково компенсуються відсоткові ставки за банківськими кредитами, які залучалися для провадження вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва
  • частково компенсується вартість будівництва та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки с/г продукції;
  • надається спеціальна бюджетна дотація за утримання корів

 Фізичні особи відповідно до цієї постанови отримують спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби

Постанова  КМУ № 104 від 07.02.2018 р.

«Про зміни, що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»

Відповідно до цієї постанови суб’єктам господарювання може бути компенсовано до 80 відсотків витрат на придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю.