У с. Грузьке урочисто відкрили музей історії села

9 серпня 2018 року жителі с.Грузьке відзначили День села, який для них уже вдесяте організовує сільська рада та сільськогосподарське агропідприємство «Грузьке». Цього ж дня відбулася у селі ще одна знакова подія – відкриття музею історії села,   який дасть можливість увіковічнити пам’ять про його минувшину, знаних земляків  для прийдешніх поколінь.

«Створення музею – це прагнення зберегти дух старовини, нагадати кожному відвідувачу про незабутні хвилини дитинства і юності. І це не просто ностальгія за минулими, це глибоке переконання, що без минулого, без духовного коріння немає майбутнього», – сказала у вітальному слові сільський голова  Оксана Волчанська. Очільник громади розповіла про тривалу кропітку роботу, що передувала відкриттю музею, та  закликала грузчан берегти і  примножувати історію села, поповнюючи музей новими експонатами.

Завітав привітати жителів рідного села голова районної ради Григорій Боровий: «Сьогодні знаменна подія у Грузькому, бо ми відкриваємо музей історії села, це дасть можливість зберігати пам’ять про тих людей, які жили тут, про тих трударів, які працювали на полях і фермі, у закладах освіти і медицини, культури.    Сьогодні село живе, на полях зростає хліб, а над людьми височіє мирне небо. І це заслуга кожного з вас, дорогі грузчани.   Я   щиро дякую за те, що ви є, такі добрі і працьовиті, за все зроблене вами заради рідного краю». Також Григорій Іванович подякував керівництву місцевого агропідприємства за допомогу і підтримку у розвитку села і побажав усім міцного здоров’я,   щастя, добробуту, злагоди, любові.

Щиро вітали мешканців Грузького генеральний директор сільськогосподарського підприємства  «Грузьке» Олексій Янчук, виконавчий директор цього ж підприємства Іван Наляжний, і від громади – найстарший житель села Григорій   Царенко.

Після урочистого відкриття музею всі бажаючі могли переглянути його експозиції – роботи народних майстрів-умільців, одяг, що носили селяни понад сто років тому, старовинний посуд та інші речі побуту. Окрема експозиція присвячена воїнам–землякам: учасникам Другої світової війни та учасникам АТО. До слова, за час війни з Росією Грузька територіальна громада постійно допомагає нашим військовослужбовцям, а Іван Тимофійович Наляжний є відомим волонтером. Понад сорок разів особисто побував у зоні проведення операції об’єднаних сил, доставляючи продукти, приготовлені дбайливими руками грузьких господинь, та речі першої необхідності, придбані для військових коштом ввіреного йому підприємства та особисто Олексієм Феофановичем Янчуком. Під час відзначення дня села голова районної ради Григорій Боровий вручив подяки від командування 59-ої бригади за волонтерську допомогу О. Янчуку та колективу їдальні ТОВ «Грузьке».

Урочистості  продовжилися у сільському будинку культури, де місцеві аматори сцени дарували землякам пісні, а керівники агропідприємства  вручили невтомним хлібодарам, сумлінним трудівникам ланів і ферм грошові нагороди.  Свято закінчилося частуванням  короваєм із ужинку нового урожаю.