У Гайсині відкрито меморіальний комплекс воїнам АТО

12 жовтня 2017 року у м.Гайсин відбулись урочистості з нагоди відкриття першого в Україні Меморіального комплексу та парку Пам’яті і алеї Слави героям-учасникам АТО. З початку війни на Сході сотні   гайсинчан   стали на захист своєї держави. 18 із них не повернулися з війни. Не дочекалися матері своїх синів, дружини чоловіків, діти батьків…  Та пам’ять про них завжди житиме у серці гайсинчан.  

Віддати данину шани   мужнім воїнам, які поклали свої  життя за незалежність і суверенітет України, завітали батьки та родини загиблих воїнів-земляків, народний депутат України Микола Кучер, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, голова районної ради Григорій Боровий, голова райдержадміністрації Владислав Уткін, депутат обласної ради Лариса Білозір,   міський голова Анатолій Гук, голова громадської організації “Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина і Гайсинського району” Микола Данилюк, учасники антитерористичної операції, жителі міста та району.

Вітаючи присутніх з відкриттям парку пам’яті, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк наголосив, що ця подія є знаковою не лише для гайсинчан, а й для усієї України. “Війна” – це найстрашніше слово, яке може бути. Наші найкращі сини, не шкодуючи власного життя, пішли відстоювати кордони рідної держави. І ми маємо зробити усе, щоб Україна стала сильною і самодостатньою не лише для Європи, а й для всього світу в цілому”, – зазначив Олександр Васильович. Він щиро подякував гайсинчанам за проведену роботу і побажав єдності у справах і думках заради нашої держави.

Звертаючись до воїнів АТО та родин загиблих, голова районної державної адміністрації Владислав Уткін наголосив, що Україна – наш спільний дім і ми маємо його захищати заради щасливого майбутнього наших дітей: “Наші серця в унісон б’ються з тими, хто боронить мир і спокій, робить усе від них залежне, щоб ми сьогодні могли відзначати цю подію».

Широ дякував  районній і міській владі та усім гайсинчанам  народний депутат Микола  Кучер. “Те, що сьогодні зроблено в Гайсині –  це велика справа. Пам’ять усіх, хто боронив і боронить наш з вами мир і спокій, повинна жити у серцях вічно. Ми маємо бути достойні цієї пам’яті і робити все, щоб жити у гідній країні заради наших дітей та їхнього майбутнього”, – зазначив Микола Іванович.

Міський голова Анатолій Гук подякував родинам загиблих за те, що виховали таких мужніх синів, та меценатам, які долучилися до відкриття Алеї слави.

Право відкрити Меморіал було надано  воїнам: Данилюку М.М., Лісовому Б. І., кавалеру ордена Б. Хмельницького ІІІ ступеня, Задорожному Г.В., кавалеру ордена “За мужність” ІІІ ступеня, капітану Бичку О. М., кавалеру ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та Михайловському О. П., кавалеру ордена “За мужність” ІІІ ст. До стел із фотографіями загиблих  лягли квіти, а в небо здійнялися жовто-блакитні кульки.

Всіх присутніх на урочистостях було запрошено відвідати музей учасників АТО, який також було відкрито цього дня.