У Гайсині урочисто відкрито інклюзивно-ресурсний центр

Сьогодні, 11 жовтня 2019 року, у Гайсинському районі відбулась насправді визначна подія – урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру, який є комунальною установою районної ради. КУ «ІРЦ Гайсинської  районної ради» засновано рішенням 16 сесії районної ради 7 скликання   1 березня 2018 року. Головною мето ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, а також в інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психологічно-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психологічно-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

Центр знаходиться  на першому поверсі одного з корпусів міського ліцею № 7. У  приміщенні зроблено гарний ремонт,  облаштовано пандус та поручні відповідно до вимог Державних будівельних норм. Центр обладнаний сучасними меблями, оснащений реабілітаційним обладнанням, дидактичними та ігровими матеріалами, комп’ютерною й офісною технікою.

Гості свята – голова районної ради Григорій Боровий, начальник відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи департаменту  освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Лісогурська, помічник народного депутата України Миколи Кучера Мар’яна Нарожна, начальник управління освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Валентина Шрамко – привітали діток з особливими освітніми потребами та їхніх батьків з відкриттям установи, а  також  висловили переконання, що центр стане  для них другою домівкою, де поруч будуть фахівці, які завжди зрозуміють, підкажуть, зможуть надати необхідну допомогу.

Директор інклюзивно-ресурсного центру Лариса Фурсова висловила багато теплих слів  вдячності на адресу депутатського корпусу районної ради на чолі з головою Григорієм Боровим, народному депутату Миколі Кучеру, компанії “Монсанто Україна”, міському голові Анатолію Гуку, райдержадміністрації, зокрема, управлінню освіти, фізичної культури та спорту, директору  ліцею № 7 Людмилі Мендусь та усім небайдужим людям, які долучилися до відкриття установи. Від імені  батьків діток з особливими потребами подяку висловила Інна Солодка.

У гостей спільного для всього району свята впродовж заходу на очі наверталися сльози –   сльози  надії на краще, і з відкриттям центру ця  надія має під собою реальні підстави.

На завершення присутні мали нагоду ознайомитись з чудовим облаштуванням центру  та на власні очі переконатися в тому, що діти з інвалідністю відтепер справді мають гідні умови для розвитку.