Тематична зустріч “Поспішай творити добро!” з нагоди Міжнародного дня волонтерів відбулась у Гайсині

5 грудня у світі відзначають Міжнародний день волонтера. Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо. Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як “Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку”, закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких  випадків виросло в потужний громадянський рух. Війна на сході країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.

Самовідданій роботі волонтерів, їхній активній громадянській позиції була присвячена тематична зустріч   «Поспішай творити добро!», що відбулась 4 грудня 2019 року у міському кінотеатрі «Мир» У зустрічі взяли участь голова районної ради  Григорій Боровий, заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Микола Ричков, волонтери, представники районних громадських організацій   національно-патріотичного  спрямування, вчителі та  учнівська молодь.

Вітаючи присутніх з Міжнародним днем волонтерів, голова районної ради Григорій Боровий відзначив, що з перших днів Революції Гідності і бойових дій на Сході України Гайсинщина  приєдналася до потужного всеукраїнського  волонтерського руху: збір гуманітарної допомоги бійцям у зоні проведення АТО, піклування про поранених у військових шпиталях, турбота про переселенців. Керівники району  за патріотизм, постійну волонтерську підтримку українських військовослужбовців у зоні ООС приватним підприємцям, керівникам підприємств та установ,  громадським та релігійним організаціям, молодому поколінню гайсинчан та їхнім наставникам. Ряду волонтерів Гайсинщини вручено почесні грамоти районної ради та райдержадміністрації.

На зустрічі виступили також представники волонтерського руху  Петро Лисий і Наталія Костюк, а патріотичного настрою додали українські пісні у виконанні солістів районного Будинку культури.