Питання активізації процесу формування об’єднаних територіальних громад обговорили на нараді з головами місцевих рад району

13 січня 2020 року в залі засідань районної ради  відбулася нарада з міським та сільськими головами  району. Відкрив та вів нараду голова районної ради Григорій Боровий. Участь в нараді також взяли голова райдержадміністрації Сергій Кавун, заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий та керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Голова районної ради проінформував присутніх щодо Концепції та плану реалізації державної політики з децентралізації на 2020 рік. Григорій Іванович зазначив, що у 2020 рік стане роком завершення процесу децентралізаціїї, який було розпочато ще у 2015 році.

Про потенційну спроможність об’єднаних територіальних громад проінформувала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Тетяна Бабій. Щодо утримання закладів освіти в умовах децентралізації детально розповіла присутнім начальник управління освіти, фізичної культури та спорту районної державної адміністрації Валентина Шрамко. Головний лікар КНП „ЦПМСД Гайсинської районної ради” Тетяна Кацан доповіла про утримання закладів охорони здоров’я в умовах децентралізації.

Голова райдержадміністрації Сергій Кавун, звертаючись до присутніх сільських голів, зазначив, що створення об’єднаних територіальних громад є обставиною, якої вимагає час та сучасний етап розвитку нашого суспільства. Сергій Миколайович закликав усіх перейти до діалогу, озвучити своє бачення та пропозиції стосовно кроків добровільного об’єднання.

В ході наради між міським та сільськими головами відбулося жваве обговорення питання щодо формування об’єднаних територіальних громад в процесі децентралізації. У результаті обговорення було з’ясовано, що 18 територіальних громад базового рівня нашого району мають намір об’єднатись у Гайсинську об’єднану територіальну громаду із центром у м.Гайсин.

За результатами наради виконавчим апаратом районної ради було підготовлено та надіслано листи головам облдержадміністрації Владиславу Скальському та обласної Ради Анатолію Олійнику з проханням   при поданні перспективного плану нового адміністративного поділу Вінницької області до Кабінету Міністрів України врахувати думку громад Гайсинського району та окреслити у ньому межі Гайсинської об’єднаної територіальної громади, у складі якої місто Гайсин та 17 сільських територіальних громад.

 

Share to Facebook
Share to LiveJournal