Призначено директора новоствореного інклюзивно-ресурсного центру

У нашому  районі на базі  ліцею № 7 м.Гайсин за адресою вул. 1 Травня, 52  розпочала свою діяльність комунальна установа «Інклюзивно–ресурсний центр» Гайсинської районної ради, яку створено 1 березня цього року рішенням 16 сесії районної ради 7 скликання. Основна мета цієї установи –  забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, що проживають у нашому районі,  на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.  Фахівці Центру надаватимуть комплексну оцінку для визначення особливих освітніх потреб дитини, після цього розроблятимуть рекомендації стосовно програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини. Тим дітям, які вже навчаються у школі чи відвідують дитсадок, будуть надавати психолого-педагогічну підтримку, а також консультуватимуть батьків дітей з особливими освітніми потребами та педагогів цих дітей щодо організації інклюзивного навчання.

Відповідно до рішення 19 сесії  районної ради  7 скликання  від 2 серпня 2018 року директором інклюзивно-ресурсного центру призначено Ларису Фурсову. Наприкінці липня  цього  року згідно з   Положенням про  порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора  комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Гайсинської районної ради Лариса Миколаївна успішно пройшла конкурсний відбір, який складався з іспиту та співбесіди, і була рекомендована конкурсною комісією на цю посаду.

Фурсова Л.М. має повну вищу педагогічну освіту: у 2011 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика», має фах вчителя математики, фізики і астрономії. Продовжує навчання в Уманському державному педагогічному  університеті за спеціальністю “Вчитель-дефектолог, вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку, асистент вчителя у закладах освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням”.

На виконання рішення 19 сесії районної ради від 2 серпня 2018 року голова районної ради Григорій Боровий підписав трудовий контракт з директором комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Гайсинської районної ради Ларисою Фурсовою терміном на 3 роки. Григорій Іванович побажав керівнику новоутвореної установи вдалого старту, професійної   організації діяльності ІРЦ,  успішної роботи по наданню  дітям з особливими освітніми потребами та їхнім сім’ям  своєчасної  і фахової допомоги. В свою чергу, Лариса Миколаївна запевнила керівника району, що прикладе максимум зусиль для виконання поставлених перед нею завдань та намагатиметься зробити  інклюзивно-ресурсний центр нашого району взірцевою установою.

Робота по організації діяльності інклюзивно-ресурсного центру триває. Директор ІРЦ Л.Фурсова у співпраці з районною радою та управлінням освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації здійснює заходи по документальному оформленню установи, на часі також ремонт та належне устаткування приміщення центру. Розпорядженням  голови районної ради Г.Борового від 02.08.2018 р. затверджено конкурсну комісію та оголошено конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників центру.  З оголошенням, у якому містяться вимоги до фахівців та умови праці, можна ознайомитися на сайті районної ради за посиланням http://gayrayrada.gov.ua/oholoshennya-5/#more-19200