Презентація нової книги краєзнавця Івана Гончарука відбулась у Михайлівці

Справжнім святом села стала презентація книги Івана Гончарука “Михайлівка. Відоме – невідоме село”, яка відбулася 31 травня 2018 року  у Михайлівському сільському будинку культури. Це вже не перша книга про це село. Перу цього автора належать також книги “Село моє світанкове” та “Спогади”.

Корінний михайлівчанин Іван Гончарук – невтомний природолюб, орнітолог, письменник, краєзнавець, патріот свого села. Він є автором статей екологічної і краєзнавчої тематики в обласній і республіканській пресі. Нині працює вчителем біології та хімії в Нараївській школі. Разом із дружиною Галиною Петрівною, яка є його вірним помічником і музою,  виховують двох доньок Іванну та Вікторію. Їхня квітуча садиба завжди милує око охайністю і навіює тепло та затишок, надихає на творчість.

Внаслідок багаторічної праці місцевому краєзнавцю вдалося розшукати і включити до книги чимало досі невідомих широкому загалу фактів з історії села, біографій своїх земляків, подвижницьку роль уродженців села, сільських умільців, їхні звичаї та побут, довоєнні роки та роки відбудови. Книга “Михайлівка. Відоме – невідоме село” охоплює весь період його існування: від найдавніших часів і до сьогодення. У ній автор якомога повніше розкрив самобутність і неповторність рідного краю, показав його роль і місце в історії. Тут є сторінки, присвячені подіям війни на Сході. 19 михайлівчан пішли виконувати свій обов’язок – захищати Батьківщину, а один – Олександр Мельник – загинув, виконуючи бойове завдання. Хвилиною мовчання присутні пом’янули всіх героїв, які віддали свої життя за незалежність і територіальну цілісність України.

Привітали автора книги та усіх михайлівчан із радісною для громади  подією голова районної ради Григорій Боровий, сільський голова Валентина Топочканова, бібліотекар Михайлівської бібліотеки Тетяна Крива, голова Вінницької обласної організації національної спілки письменників України, головний редактор літературно-мистецького журналу “Вінницький край” Вадим Вітковський, відомий український народний поет Віктор Цимбал, Олександр Гордієвич, знаний фотомайстер. Подякували Івану Михайловичу за титанічну працю та побажали творчого неспокою, радості від кожного прожитого дня, гордості від здійсненого, втілення задуманого, Божого благословення у всіх добрих починаннях.

Цього дня лунали вірші у виконанні Віктора Цимбала та місцевих жителів, пісні про рідне село, які дарували учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури (керівник Любов Зиза).

Інна Козовіта “Трибуна праці”