Перемога, свята Перемога…

Низкою заходів відзначали гайсинчани День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Схиливши голови перед пам’яттю мільйонів співвітчизників, які загинули на її  фронтах, у партизанському та національно-визвольному підпіллях, рухах опору, концентраційних таборах та на примусових роботах, жителі району взяли участь в урочистих мітингах біля Меморіалів слави, пам’ятників загиблим воїнам та біля пам’ятних знаків у всіх територіальних громадах  району.

9 травня 2018  року мітинг з нагоди Дня Перемоги відбувся в Гайсині. Масовою участю у мітингу гайсинчани висловили глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.    Під урочистий марш у виконанні духового оркестру колона ветеранів війни і праці, воїнів-афганців, учасників антитерористичної операції,  керівництва району і міста, громадськості пройшла до пам’ятника загиблим воїнам у міському парку, а потім до Обеліска Слави.

Мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом вів міський голова Анатолій Гук.

Вітаючи гайсинчан з цим великим святом, голова районної ради Григорій Боровий  з  глибокою повагою і скорботою згадав загиблих воїнів та партизанів, жертв війни  та окупації, матерів і вдів, що не дочекалися своїх синів і чоловіків і несли на своїх плечах найважчий тягар повоєнної відбудови. “На прикладі мужності і стійкості наших ветеранів виховані і нинішні захисники України – учасники антитерористичної операції. Вони, як і їхні діди і прадіди, мають такий же незламний бойовий дух. Переконаний, що ми відстоїмо   свою правду, свій мир, своє майбутнє і у нинішній війні, що триває на сході України. Ми захищаємо рідну землю, тож перемога буде за нами”, – зазначив Григорій Іванович.

Зворушив учасників мітингу виступ учасника бойових дій Григорія Чуйнишина. Поділившись  своїми спогадами про часи воєнного лихоліття, Григорій Іванович з болем висловився про нинішні злочини російських окупантів на Сході України – нащадків воїнів, що спільно з українцями 73 роки тому рятували світ від нацистів.

У відзначенні Дня перемоги у м.Гайсин взяв участь народний депутат України Микола Кучер. Микола Іванович зазначив, що цей день для Гайсина є особливим,  оскільки саме тут знаходиться три військові частини, воїни яких  сьогодні знову будуть боронити незалежність нашої держави та спокій громадян. Народний депутат подякував усім ветеранам і нинішнім захисникам за їхній героїчний подвиг.

По завершенню мітингу у районному Будинку культури відбувся  концерт, під час якого глядачі, зворушені піснями, неодноразово піднімалися в знак пошани до воїнів-визволителів. Також протягом дня святкові заходи відбувалися у парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького і  на Площі Миру. А завершилися святкування естрадним гала-концертом кращих творчих колективів та окремих виконавців та показом фільмів народної кіностудії «Гайсин в теренах Перемоги».

У ці пам’ятні травневі дні за доброю традицією голова районної ради Григорій Боровий і голова райдержадміністрації Владислав Уткін  завітали у домівки учасників бойових дій, щоб низько вклонитись безцінному подвигу, засвідчити свою повагу особистим візитом та ще раз в теплій розмові  з сивочолими героями почути їхні спогади про ті страшні роки. Керівники району подякували ветеранам за стійкість і мужність, за те, що, пройшовши крізь спалахи вогняних років, зуміли зберегти чистоту душі та помислів, та вручили їм на знак пошани  квіти і подарункові набори.