ПАТ «Вінницягаз» інформує

Наказом Міненерговугілля від 10.05.2018 № 250, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 р. № 645/32098,  визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 року № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 жовтня 1997 року за № 451/2255, на підставі якого ПАТ «Вінницягаз» виконувало технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем та їх випробування на щільність в житлових багатоквартирних будинках м.Вінниці та Вінницької області.

Також 26.07.2018 р. набула чинності постанова НКРЕКП № 691 від 12.07.2018 р., якою затверджено зміни до постанови НКРЕКП від 30 вересня 2015 р. № 2494. Згідно із вказаними змінами технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання цих робіт.

При цьому види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках та здійснюються виключно Оператором ГРМ, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, відповідно до Закону України «Про житло-комунальні послуги».

Відповідно до вимог Правил безпеки системи газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 червня 2018 року за № 674/27119, у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється.

Таким чином, з 01.08.2018 р. ПАТ «Вінницягаз» припиняє виконання зазначених вище видів робіт на безоплатній основі і переходить на виконання цих робіт на умовах вільного ринку на договірних умовах, в зв’язку із чим, керуючись нормами Кодексу газорозподільної системи та Правилами безпеки систем газопостачання України, Товариством розпочата компанія із укладення договорів на проведення технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання із співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками.

З огляду на викладене вище, з метою недопущення нещасних випаддків при використанні газу в побуті, ПАТ «Вінницягаз» звертається до співвласників багатоквартирних будинків та/або осіб, які їх представляють, з проханням забезпечити укладання договорів на технічне обслуговування внутрішніх газопроводів та газового обладнання таких будинків між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками та суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *