На спільному засіданні постійних комісій та Громадської ради вирішувалось питання подальшого функціонування дитячих підрозділів ЦРЛ

 25 квітня 2019 року  у залі засідань районної ради відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради 7 скликання: з питань регулювання комунальної власності, комунального господарства, адміністративно-територіального устрою та комплексного розвитку населених пунктів; з питань освіти, культури, охорони здоров’я, роботи з молоддю та соціального захисту населення і Громадської ради при районній державній адміністрації. Тема засідання: функціонування у КНП “Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради” дитячих підрозділів – дитячого поліклінічного відділення та педіатричного (соматичного) стаціонарного відділення.

На засіданні були присутні голова районної ради Григорій Боровий та депутати районної ради, члени громадської ради при райдержадміністрації, головні лікарі та представники медичних установ, громадськість району,   районні та міські засоби масової інформації. Вів засідання голова постійної комісії районної ради 7 скликання  з питань освіти, культури, охорони здоров’я, роботи з молоддю та соціального захисту населення Анатолій Балахтар.

Першим на спільному засіданні виступив голова районної ради Григорій Боровий. Насамперед Григорій Іванович заперечив усі чутки щодо закриття дитячої лікарні та продаж   його приміщення.  Керівник району ознайомив присутніх з листом головного лікаря КНП “Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради” Ігоря Кохана, що надійшов до районної ради. У цьому листі йдеться мова про  можливість переведення дитячого поліклінічного відділення та педіатричного (соматичного) стаціонарного відділення центральної районної лікарні на базу ЦРЛ.

Виступаючи  на засіданні,  головний лікар КНП “Гайсинська ЦРЛ”  Ігор Кохан назвав причини, з яких адміністрація медичного закладу розглядає можливість такого  переведення: нестача кваліфікованих спеціалістів, неефективне витрачання бюджетних коштів, за які можна було б   придбати необхідне сучасне медичне устаткування, та вимога  профільного  департаменту облдержадміністрації розташувати педіатричне відділення у безпосередній близькості до реанімаційного  відділення ЦРЛ. За словами Ігоря Васильовича, якщо депутати не підтримають рішення про переведення відділення, Гайсин не зможе стати центром госпітального округу.

Про відсутність медичних кадрів та про дії адміністрації закладу щодо їх залучення проінформувала  заступник головного лікаря КНП “Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради” з медичної частини Юлія Бурлакова.

Підтримку можливого переведення дитячого відділення на базу ЦРЛ висловила в.о. завідувача педіатричним відділенням КНП “Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради”  Олеся Сафронова.

Своїм баченням ситуації, що склалася у медичній галузі району, поділилися з присутніми директор Гайсинського медичного коледжу Анатолій Саблук, головний лікар КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради” Тетяна Кацан, голова райкому профспілки працівників закладів охорони здоров’я, голова Громадської ради при райдержадміністрації Олена Полиця, депутати районної ради Галина Войтенко, Микола Поворознюк, Петро Семенець, Олександр Колісніченко, члени Громадської ради Іван Рябий та Леонід Гоц, редактор Гайсинського радіомовлення Людмила Воронова, громадські активісти.

Підсумовуючи обговорення, голова районної ради Григорій Боровий  наголосив на тому, що заклад є спільною комунальною власністю територіальних громад району,  і вирішення питань, що стосуються його  приміщень – компетенція депутатів районної ради. Григорій Іванович подякував за активну громадянську позицію небайдужим мешканцям Гайсинського району, закликав до толерантності і доброзичливості у ставленні один до одного  та поваги до думки спеціалістів медичної галузі.

Депутати, присутні на спільному засіданні постійних комісій, прийняли рішення  рекомендувати сесії районної ради створити тимчасову комісію, яка детально вивчить це питання.