На Гайсинщині відзначили День партизанської слави

Щорічно в Україні 22 вересня відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні. Таке свято було засноване у 2001 році Указом Президента України для підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 рр. Партизансько-підпільна боротьба на окупованій агресорами території стала потужним фронтом Перемоги. Десятки тисяч озброєних партизан України завдавали дошкульних ударів по тилах ворога, поставили під серйозну загрозу його комунікації, проводили масштабні диверсійні кампанії. 

Заходи з нагоди Дня партизанської слави у Гайсинському районі вже третій рік поспіль проводять у Михайлівському лісі – місці, де під час війни діяв один з найпотужніших і найчисельніших партизанських загонів.  Тут, на галявині біля пам’ятного знаку та  партизанської землянки, 21 вересня 2018 року відбувся мітинг, на якому вшановували живих учасників тих подій та пам’ять загиблих і померлих в післявоєнний час.

Віддати данину пам’яті партизанам і підпільникам  на мітинг   прибув голова районної ради Григорій Боровий. Григорій Іванович у своєму виступі підкреслив неоціненний подвиг, відважність та мужність партизан, також зазначив, що наші хлопці сьогодні, як і колись, боронять рідний край від загарбників – російських окупантів. Керівник району висловив щиру подяку і побажання здоров’я, щастя, добра й благополуччя партизанам,  та вручив трьом з них – Валентині Петрівні Гайтині, Анастасії Іванівні Шепель, Дмитру Мироновичу Сторожуку – Почесні грамоти облдержадміністрації і обласної Ради та грошові винагороди.

Під часу заходу лунали воєнні та патріотичні пісні у виконанні хору ветеранів, а  завершився святковий день пригощенням усіх присутніх партизанською кашею.

Цього ж дня голова районної ради Григорій Боровий відвідав вдома учасницю партизанського руху,  гайсинчанку  Ганну Петрівну Фаріон, привітав її зі святом та вручив обласну нагороду.

Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя.  Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу  житимуть вічно.