Інформація про роботу КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області” за 2017 рік

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області був створений у 1995 р. за рішенням виконавчого комітету Гайсинської районної ради народних депутатів Вінницької області від 26 червня 1995 р. № 224 та діє на підставі положення комунальної установи «Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області», затвердженого рішенням 5 сесії 7 скликання Гайсинської районної ради від 3 березня 2016 р. У відповідності до рішення позачергової 4 сесії 7 скликання Гайсинської районної ради від 14.01.2016 року КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області».

У своїй роботі територіальний центр керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, а також Положенням про територіальні центри та іншими нормативно-правовими актами, які визначають діяльність установ соціального захисту. Положення комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області» приведено у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 року № 1417 та штатний розпис, відповідно до наказу Мінсоцполітики від 12.07.2017 року  № 753.

Основними завданнями роботи територіального центру є: вчасне виявлення забезпечення та надання соціальних послуг громадянам, які знаходяться в складних життєвих обставинах та потребують допомоги, на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного підопічного, забезпечення якісного надання соціальних послуг, формування електронної бази даних громадян, які знаходяться на обслуговуванні територіального центру. Для цього працівники територіального центру спільно з представниками сільських рад, об’єднаних територіальних громад, закладів охорони здоров’я постійно організовують обстеження матеріально-побутових умов проживання пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів з метою вивчення їх потреб у соціально – побутовому обслуговуванні.

Одна із головних цілей роботи територіального центру – забезпечити допомогу людям похилого віку, інвалідам у підтримці звичних обов’язків, функцій видів діяльності та стосунків з оточуючими людьми. Таку категорію громадян не повинні сприймати як «утриманців». Слід створити такі умови при яких підопічні можуть бути суспільно корисними, щоб за нових життєвих обставин людина залишалася корисною та потрібною.

Основним завданням територіального центру є:  забезпечення соціально-побутового патронажу підопічних.

На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

 • громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб непрацездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
 • громадяни, які перебувають в складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сім’ї нижчий ніж встановлений законом прожитковий мінімум для сім’ї.

В територіальному центрі за штатним розписом передбачено 111,75 штатних одиниць, фактично працює 101чол. (з них 3 чол.- за сумісництвом). Вакантними залишаються 13,25 штатних одиниць.

Кваліфікація: 12 чоловік мають вищу освіту, 29 чоловік  – середню-спеціальну, 60 чоловік – середню.

Протягом 2017 року з роботи  було звільнено 15 чоловік, прийнято – 15 чоловік. У 2017 році працівники територіального центру кваліфікацію не підвищували та не проводилася атестація соціальних працівників.

Станом на 01.01.2018 р. в межах Гайсинського району виявлено 1084     одиноких та одиноко проживаючих громадян, які потребують надання соціальних послуг.

За звітній період територіальним центром обслужено 952 громадянина, що у відсотковому відношенні складає 88 %

В територіальному центрі функціонують 3 відділення:

1) Відділення соціальної допомоги вдома;

2) Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

3) Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, яке було створено у 2008 р. за рішенням Гайсинської районної ради Вінницької області 18 сесії 5 скликання від 25.06.2008 р.

В розрізі відділень:

Відділенням соціальної допомоги вдома виявлено 655 осіб, які потребують надання різного роду соціальних послуг. Від початку року обслужено 539 одиноких та одиноко проживаючих громадян. Надано 58000 послуг догляду вдома, понад 160000 соціально-побутових заходів.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення району з донесенням інформації відносно спектру надання соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності. Дана інформація була розміщена на шпальтах районної та міської газет, оголошена по місцевому радіомовленню.

На протязі 2017 року на нарадах соціальних робітників  щомісячно проводилися навчання по нормативних документах, що регламентують роботу територіального центру а саме:  Постанова Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 року №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», державний стандарт догляду вдома, загальне положення про територіальний центр. Проводились практичні заняття, анкетування та тренінги.  Всього було проведено 27 наради в яких приймали участь начальник управління соціальної та молодіжної політики Семирунчик С.Г , а також юристи центру безоплатної правової допомоги.

Протягом року завідувачем відділення та соціальними працівниками було проведено 37 перевірок роботи соціальних робітників, проводився моніторинг якості надання соціальних послуг, обстежувалися матеріально-побутові умови проживання підопічних.

З початку року у відділенні соціальної допомоги померло 56 осіб, вибуло по різних причинах 71 особа. Прийнято на обслуговування 142 особи.

В березні 2017 року вперше відкрито дільницю в селі Кунка та прийнято на обслуговування 9 осіб.

У 2017 році соціальних робітників забезпечено спецодягом (халати – 70 шт.) на суму 6135,00 грн, також закуплено соціальним робітникам сумки (60 шт.) на суму 10920,00 грн. Усі соціальні робітники забезпечені велосипедами.

У 2017 році працівники центру  привітали 20 підопічних з ювілейними датами. Підопічних відділення вітали зі святами державного значення, організовували виставку робіт народної майстрині та поетеси Олени Гринник, яка перебуває на обслуговуванні відділенні соціальної допомоги вдома, до Дня Ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку. В Міжнародний день людей з інвалідністю організовано виставку робіт інвалідів – підопічних відділення соціальної допомоги вдома.

Відповідно до Державного стандарту догляду вдома за звітний період переглянуто 100% договорів, укладених з особами, які перебувають на обслуговуванні.

Традиційно протягом вересня-жовтня проводилась благодійна акція по збору картоплі та овочів. В результаті соціальними робітниками зібрано овочів 3395 кг. на суму 20575 грн. для харчування підопічних у відділенні стаціонарного догляду.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  виявлено 395 осіб, які потребують надання соціальних послуг. За звітний період відділенням надано грошову та натуральну допомогу 424 особам, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Для більш якісного обслуговування та задоволення потреб підопічних, які перебувають на обслуговуванні при відділеннях територіального центру створено  та функціонує:

 • Пункт прокату засобів реабілітації. Було надано 14 засобів реабілітації.
 • Пункт прийому та розподілу речей, які були у використанні, було надано одяг 174 особам.

При відділенні організації надання адресної допомоги на протязі року функціонувала мультидисциплінарна команда у складі перукаря, швачки, робітника з комплексного обслуговування, водія, медичної сестри. Команда надає різні види соціальних послух на безоплатній основі громадянам, що перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі, які потребують сторонньої допомоги. Основними видами послуг є: вимірювання артеріального тиску, дрібного ремонту одягу, прання білизни, косіння трави, зруб дерев, обрізання кущів та дрібний ремонт помешкання та інформаційні послуги.  Робота такої команди є інноваційним підходом, який базується на принципах адресності, індивідуального підходу і конфіденційності.

Соціальне таксі (для більш якісного і своєчасного обслуговування одиноких громадян використовуємо два службових автомобіля, а саме транспортування хворих в лікарню, будинок-інтернат, доставка продуктів.) Всього було надано 106 транспортних послуг. Перукарем надано 200 послуг, швачкою 458 послуг.

Відділенням організації надання адресної  допомоги надавались послуги з прання білизни (надано 92 послуги), консультації по телефону з питань соціального захисту щоденно.

5 вересня 2017 року розпочав роботу «Університет ІІІ віку». Слухачі проходять навчання на таких факультетах: інформаційні та комп’ютерні технології, англійська мова та основи здорового способу життя. Отримувачами соціально-педагогічної послуги стали 23 особи.  Заняття проводяться двічі на місяць. З вересня 2017 року було проведено 8 занять.

Часто від благодійників надходить гуманітарна допомога для підопічних територіального центру (одяг, продукти харчування, засоби реабілітації тощо).

У 2017 році відбулось 11 засідань комісії по розгляду заяв для призначення одноразової грошової допомоги  малозабезпеченим громадянам.  З початку року за одноразовою грошовою допомогою звернулось 262 особи на загальну суму 238475 грн., 424 особи отримали натуральну допомогу (надано 256 продуктових набори). Для 12 підопічних відділення допомоги вдома була оформлена підписка на газету «Гайсинський вісник» за рахунок благодійників.

Протягом 2017 року відділенням адресної допомоги надавались подарункові набори (рушник, мило, шампунь) підопічним відділення соціальної допомоги вдома, які відзначали свої ювілеї, на загальну суму 1000,00 грн.

У структурі територіального центру функціонує відділення стаціонарного догляду для постійного  або тимчасового проживання на 30 ліжко-місць. За звітний період відділенням обслужено 33 одиноких громадян та інвалідів. На кінець 2017 року в стаціонарі проживає 25 підопічних,  з них: учасників війни – 1,дітей війни – 10, ветеранів праці – 5, людей з інвалідністю – 5( І гр.-3,ІІ гр. – 1,ІІІ гр. – 1). В 2017 році на обслуговування прийнято 8 осіб, вибуло (померло) –  8 осіб.

У відділенні діє гурток «Літературні посиденьки», народного співу, бібліотека, арт-терапія, куточок живої природи.

До релігійних та державних свят постійно проводяться культурні заходи за участю учнів загальноосвітніх шкіл м. Гайсин, вихованців Будинку школяра та молоді, а також хору ветеранів Гайсинського районного будинку культури. А саме:

– До свят Державного значення та православних свят, а саме святкові концерти спільно з районним Будинком культури та благодійні обіди для одиноких пристарілих стаціонарного відділення.

–  До Дня Незалежності України святковий концерт за участю педагогів пенсіонерів ветеранської організації с. Карбівка та с. Кисляк.

– Проведено імпровізоване свято Івана Купала силами працівників відділення стаціонарного догляду.

–  Стусівські читання за участю працівників районної бібліотеки.

– До Дня Конституції України свято за участю депутатів Гайсинської районної ради.

– До Дня ветерана та Міжнародного дня людини похилого віку організовано святковий концерт спільно із працівниками районного будинку культури, а також делегація від територіального центру брала участь у обласному святі до Дня ветерана та міжнародного дня людини похилого віку на базі Тиврівського будинку інтернату геріатричного профілю.

– В міжнародний день людей  з інвалідністю було організовано концерт, виставку робіт інвалідів – підопічних відділення соціальної допомоги вдома та відділення стаціонарного догляду.

– З днем Святого Миколая підопічних відділення стаціонарного догляду привітали учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст. ліцей.

У 2017 році інформаційно-просвітницьку роботу проводили представники релігійної громади «Божа сім’я», римо-католицької церкви, Свято-Покровського храму м. Гайсин та храму Іоанна Богослова с. Карбівка.

Раз на рік підопічні проходять комплексне медичне обстеження із залученням фахівців Гайсинської  ЦРЛ. У всіх мешканців стаціонарного відділення є медичні карти, згідно з якими забезпечується їх реабілітація з урахуванням фізичних, розумових і психологічних можливостей. Санітарно-гігєнічний стан контролюється лікарем, медсестрою та всім персоналом.  Молодші медсестри щодня проводять гігієнічну обробку ліжко-хворих, згідно графіку купань раз в чотири дні підопічних  у відділенні купають, а що п’ятниці – санітарний день.

На прохання підопічних, під час релігійних свят, із дотриманням християнських звичаїв проводяться служби о. Андрієм.

У 2017 році проведено капітальний ремонт нового крила територіального центру. Розширено відділення стаціонарного догляду.

Матеріально-технічна база територіального центру та його структурних  підрозділів – добра. В одному приміщення територіального центру розміщенні всі три відділення, які функціонують при територіальному центрі.  А також працює пральня – проведений поточний ремонт, встановлено нову пральну машину на 25 кг завантаження, переміщено сушки для білизни, встановлено нові вхідні двері. Швейна майстерня в яку закуплено нову швейну машинку.

Гараж  в якому проведено поточний ремонт. Кухня в якій проведено поточний ремонт, встановлено кондиціонер, промислову витяжну систему, шафу для хліба, нові вхідні двері.  Котельня – проведено поточний ремонт, обладнана котлом для альтернативного  палива. Зроблено поточний ремонт майстерні . Реконструйована система водопостачання з криниці з встановленням гідроакумулятора. Замінено частину водогону з металевих труб  на пластикові. Завершений капітальний ремонт другого крила приміщення  територіального центру. Проведено благоустрій території, а саме встановлено 12 бетонних вазонів для квітів,  садову гойдалку, висаджено квіти.

Протягом 2017 року у територіальному центрі не було створено нових та ліквідовано діючих відділень.

В процесі фінансово-господарської діяльності територіальним центром використовувались кошти, виділені районним бюджетом, власні надходження (75% від пенсій підопічних стаціонарного відділення), а також кошти, які надійшли від благодійників  міста та району.

В кожному відділенні територіального центру створена електронна та паперова база даних, щодо осіб,  які перебувають на обслуговуванні, що дозволяє підвищити якість роботи, пришвидшити процес якісного та своєчасного надання інформації.

Територіальний центр постійно шукає шляхи співпраці з підприємцями району, громадськими та релігійними організаціями.

У 2017 році з районного бюджету було виділено та використано коштів по загальному фонду 7681,3 тис. грн., а саме:

 • Оплата праці – 6525,3 тис. грн.
 • Комунальні видатки – 298,7 тис. грн.
 • Поточний ремонт господарського блоку – 35,2тис. грн.
 • Поточний ремонт водопостачання – 17,8 тис. грн.
 • Встановлена охоронна та пожежна сигналізація – 8,0 тис. грн.
 • Виготовлено стенди – 14,6 тис. грн.
 • Зміцнено матеріально-технічну базу на 351,2 тис. грн., закуплено меблі, крісла в актовий зал, жалюзі, принтери, швейна машина, садові фігури, спец одяг (халати) та сумки для соціальних робітників, одяг взуття для підопічних відділення стаціонарного догляду, двері та інше.

Додатково виділено з районного бюджету 1728,3 тис. грн. в тому числі на капітальний ремонт другого крила територіального центру 1516,2 тис. грн.

Придбано основних засобів на суму 212,1 тис. грн. а саме:

 • Комп’ютер – 9,8 тис. грн.;
 • Машина промислова пральна – 152,0 тис. грн.;
 • Кондиціонер – 10 тис. грн.;
 • Промислова витяжна система – 18,9 тис. грн.;
 • Шафа для хліба – 9,4 тис. грн.;
 • Гойдалка 12,0 тис. грн.;

Власні надходження 396,0тис. грн. в тому числі 75% пенсії  підопічних 354,9 тис. грн., благодійні кошти 1,0 тис. грн., благодійна допомога 40,1 тис. грн., а саме продукти харчування, господарські товари.

Організація надання платних послуг розширить асортимент послуг та категорії отримувачів соціальних послуг .

У 2018 році територіальний центр працюватиме у відповідності до перспективного плану роботи.

Планується зміцнення матеріально-технічної бази, а саме:

– перекриття  даху та оновлення фасаду з утепленням будівлі головного корпусу;

– благоустрій території з влаштуванням нових доріжок, клумб, встановленням фонтану, асфальтуванням частини прилеглої території;

– придбання та встановлення нового циркуляційного насосу в системі опалення.

Отримання закладом ліцензії на медичну практику, надасть можливість підвищити якість надання послуг.

Працівниками відділення допомоги вдома та відділенням адресної допомоги буде проводитись виявлення одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, що потребують соціальної допомоги, визначення індивідуальних потреб отримувачів послуг, проведення перевірок та нарад соціальних робітників, формування справ, організація свят, отримання  та видача продуктових наборів громадянам, які знаходяться на обслуговуванні територіального центру, подача звітів на районному та обласному рівнях, а також звітів про роботу відділень директору.

В наступному 2018 році очікується виконання перспективного плану роботи, вдосконалення системи надання соціальних послуг, запровадження нових форм співробітництва з громадськими організаціями, забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем, щодо надання різнобічної соціальної допомоги населенню шляхом ефективної взаємодії з органами місцевого самоврядування, громадськими та ветеранськими організаціями району, релігійними общинами різних конфесій.

Директор  центру                                                         Мордюк Н.С.