Губницька сільська рада реалізувала проект розвитку

Одним із переможців третього районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, що проводився цього року, став проект Губницької сільської ради «Наш творчий і співочий дім, хай буде затишно у нім!», метою якого було впровадження енергозберігаючих технологій в сільському Будинку культури. Будівля цього закладу культури – 1966 року забудови, має загальну площу 762 кв.м. За час існування закладу капітального ремонту будівлі не відбувалося. Відсутність опалення та старі вікна і двері не давали змоги в холодний період року через низький температурний режим у приміщенні повноцінно проводити святкові заходи, роботу з дітьми і підлітками, збиратися разом для обговорення актуальних проблем громади.Відвідування Будинку культури мешканцями села різко зменшувалося, заходи проводилися у фойє, яке навіть за умови обігріву двома приладами УФО погано прогрівалося. Основною причиною цього були старі дерев’яні вікна та вхідні двері, через які втрачалося багато тепла.

Для того, щоб громада мала умови для змістовного відпочинку у будь-яку пору року, Губницький сільський голова Валентина Чернега спільно з директором Будинку культури Галиною Горобець вирішили створити коло партнерських організацій та взяти участь в районному конкурсі проектів розвитку громад.  У серпні 2018 року Конкурсна комісія визнала проект «Наш творчий і співочий дім, хай буде затишно у нім!»  переможцем, а вже восени  після проведення всіх необхідних процедур та робіт він був реалізований. Загальна сума, витрачена на проект, становить 54,0 тис. грн., з них 21,0 тис. грн. – кошти  фонду Конкурсу (районний бюджет), 25,5 тис. грн. виділила сільська рада. Партнерами цього проекту стали фермерське господарство «ХлібАгро», яке виділило 3,0 тис.грн., та відділ культури і туризму Гайсинської РДА – 4,5 тис. грн.

Мешканці Губницької громади задоволені, адже поліпшення зовнішнього вигляду сільського Будинку культури та покращення температурного режиму у ньому забезпечують комфортнішу роботу колективів художньої самодіяльності та гуртків, які діють в закладі, що надає губничанам можливість активного всебічного розвитку.