ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

9 листопада в актовому залі  Гайсинської центральної районної лікарні відбулися громадські слухання щодо створення госпітальних округів. Їх запропонували провести на минулій  сесії депутати районної ради. Людей зібралось небагато, переважна більшість – медики.  На слуханнях також  були присутні голова районної ради Григорій Боровий, депутати районної ради  М. І.Поворознюк,­ В.М.Сливка, О.І.Колісніченко, А.С.Бартош та представники громадськості.

Тема створення госпітальних округів не нова, її вже неодноразово обговорювала громада Гайсинщини. Так, на початку року перспективним планом пропонувалося створення трьох госпітальних округів – Вінницького, Могилів-Подільського і Тульчинського. Гайсин мав би входити до Тульчинського, що в жодному разі не на руку жителям нашого району. Громада Гайсинщини не погодилась з таким поділом.  Тоді депутати  районної ради відразу провели позачергову сесію, підготували і направили депутатське звернення до Кабінету Міністрів України, в обласну державну адміністрацію, народному депутату України Миколі Кучеру, в якому висловили своє незадоволення перспективним планом і внесли пропозицію щодо утворення ще одного, четвертого госпітального округу і гайсинчан почули.

У ході громадських слухань Григорій Іванович ознайомив присутніх із проектом розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Вінницької області», де зокрема йдеться,  що на Вінниччині ініціюють утворення 4-х госпітальних округів: Північний, до якого увійдуть Вінниця, Жмеринка, Козятин, Хмільник, і відповідно  Вінницький, Жмеринський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Липовецький, Літинський, Немирівський, Оратівський, Погребищанський, Тиврівський, Хмільницький  райони. Західний – м.Могилів-Подільський, Барський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Чернівецький, Шаргородський, Ямпільський райони. Південний – Крижопільський, Піщанський, Томашпільський, Тульчинський. Східний – м.Ладижин, Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький та Чечельницький  райони. «Це лише проект, бо  у нашій області госпітальні округи ще не затверджені»,  –  наголосив Григорій Іванович.

Головний лікар ЦРЛ Ігор Васильович Кохан ретельно ознайомив із вимогами щодо створення госпітального округу. Розповів, що госпітальний округ  – це об’єднання закладів охорони здоров’я, які розміщуються на відповідній території. Заклад забезпечує надання вторинної медичної допомоги (цілодобовий і денний стаціонари, амбулаторія, невідкладна допомога). Одним словом, лікують  хворих з гострим болем або хронічними захворюваннями, що потребують інтенсивного лікування та догляду.

Цікаво, що центром госпітального округу може бути місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна  лікарня другого рівня. Саме такі місця автоматично стають центрами госпітальних  округів.  На жаль, у нашому окрузі, як і в цілому в області,  такі міста відсутні.

Також Ігор Васильович зазначив, що учасниками госпітального округу є міські та районні ради, ради ОТГ, які утворюють госпітальну раду для вирішення проблемних питань. До неї повинні  входити представники районів і міст, делеговані рішенням відповідних місцевих рад. Рада визначатиме, де і в якій лікарні буде надаватися та чи інша медична послуга, затверджуватиме план розвитку медичного закладу. Однією із головних умов  залишається своєчасність прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування не повинно перевищувати 60 хвилин та має відповідати радіусу  60 км за умови наявності доріг із твердим покриттям.  Не менш значимим для лікарні інтенсивного лікування є матеріально-технічна база і  кадри.

«Отож, коли постановою Кабінету Міністрів України будуть затверджені межі госпітальних округів  у Вінницькій області,  за ініціативи обласної державної адміністрації має зібратися госпітальна рада, члени якої  і визначать центри», – підсумував Ігор Васильович.

До слова, лікарня першого рівня інтенсивного лікування   обслуговує 120 тисяч населення. Має акушерсько-гінекологічне, анестезіологічне, хірургічне, травматологічне, рентгенологічне, неврологічне, патолого-анатомічне відділення, наявна ендоскопічна клінічна лабораторія тощо. Повинна бути матеріально-технічна база на належному рівні, лікарня має бути укомплектована відповідними кадрами. Відтак, з усього видно, що наша лікарня відповідає  цим критеріям.

Громадські слухання проходили активно  у формі діалогу.  Присутні  ставили чимало запитань Ігорю Васильовичу і Григорію Івановичу, вносили пропозиції, аби у госпітальну раду увійшли компетентні люди: медики, економісти, юристи, запевняли, що громада Гайсинщини готова підставити своє плече, аби лише  центром госпітального округу було наше місто, адже  Гайсинська ЦРЛ має для цього  всю матеріально-технічну і кадрову базу, але доки не затвердять межі госпітальних округів, рухатися далі неможливо.

Обговорення триває.

Пропозиції та зауваження до Проекту можна надсилати до Міністерства охорони здоров’я протягом місяця за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 7,  управління координаційних центрів реформ. Тел. 254-06-52.

За інформацією редактора районної газети “Трибуна праці” А. Плахотнюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *