Голова районної ради Боровий Г.І. взяв участь у Всеукраїнській нараді-семінарі

Голова районної ради Григорій Боровий взяв участь у щорічній Всеукраїнській нараді-семінарі для представників органів місцевого самоврядування районного та обласного рівнів, що проходила  з 11 до 14 вересня 2018 року у смт Затока Одеської області . Організатором наради-семінару є Українська Асоціація районних та обласних рад. Делегацію від Вінниччини також представили голови та заступники голів Оратівської, Липовецької, Ямпільської, Чечельницької, Літинської, Тиврівської,  Піщанської, Вінницької районних рад, а також 10 голів об’єднаних територіальних громад Піщанського та 12 голів ОТГ Чечельницького районів.

Відкрив семінар Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. У заході взяли участь перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Василь Гуляєв, голови місцевих рад зі всієї України, експерти та представники міжнародних організацій.

Головні питання, які порушувались на всеукраїнській нараді-семінарі, стосувалися нормативно-правового забезпечення діяльності місцевих рад, у першу чергу в контексті децентралізації, обговорювали реформування медицини, освіти, а також регіонального розвитку. Тема першого дня була «Головні гравці головної реформи країни». В рамках програми семінару учасники обговорили шляхи подолання передумов конфлікту між районна рада-ОТГ-райдержадміністрація, про підвищення обізнаності людей про децентралізацію через регіональні ЗМІ, державний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.

Працювали також фокус-групи для голів обласних рад, відбувалася робота в секціях. Проводились дебати «Навіщо громадам об’єднуватися», що організував Проект DESPRO. На фахових майстернях учасники спілкувалися на теми бюджетної політики та реформу ОМС,  Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад. Організатори передбачили інтерактивний  формат усіх обговорень для максимально корисного ефекту. Учасники наради-семінару мали змогу безпосередньо поспілкуватися зі спікерами та поділитися досвідом з колегами.

Нагадаємо, нарада-семінар у Затоці стала традиційним заходом Асоціації, що налаштовує діалог між представниками органів місцевого самоврядування та органами державної влади. Інтерактивний формат дозволяє вирішити практичні питання та проблеми, що виникають у місцевих представників при реалізації своїх повноважень, а також максимально доступно роз’яснити, як у практичній площині вирішити труднощі, з якими зіштовхуються місцеві представники та напрацювати конкретні пропозиції стосовно покращення функціонування сфери місцевого самоврядування.