Гайсинщину відвідали учасники Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята

Вперше за роки незалежності минулого тижня на Вінниччині пройшло  Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», для участі у  якому до нашої області завітали поети, письменники, літературознавці, кращі колективи та відомі співаки, шанувальники Шевченківського слова.  Духовним сином Шевченка справедливо називають нашого земляка Василя Стуса. Адже його поезія наскрізь пронизана Шевченківським духом. Їхні долі подібні, обидва прожили 47 років, їхню творчість єднає  любов до України і ненависть до московсько-радянської дійсності у Стуса і московсько-царської  –  у Шевченка.

У рамках Міжнародного Шевченківського  свята частина його учасників побувала  на Гайсинщині.   Зокрема, на батьківщині Василя Стуса у селі Рахнівці представники спілок письменників з різних областей України, а також з Республіки Білорусь,  відвідали музей поета, напилися джерельної води із відомої Стусової криниці. На Гайсинщині гостей радо зустрічали голова районної ради Григорій Іванович Боровий, начальник відділу культури і туризму Микола Ричков  та земляки  поета.

У сільському клубі митці  – Ольга Ляснюк, Олександр Гунько, Антоніна Листопад, Ніна Шарварська, Володимир Рабинчук, Василь Джурин – читали свої поезії, наскрізь пронизані любов’ю до України та її народу, сповнені болем від  подій війни на Сході. Тепло сприйняли глядачі виступ барда з Білорусі Тетяни Митифанової. Поетичне слово перепліталося із піснями у виконанні солістів та хорових колективів нашого району. Члени делегації поетів були глибоко вражені рівнем їхньої виконавської майстерності.

Ця зустріч подарувала присутнім на ній гайсинчанам чудову нагоду познайомитися із сучасною поезією, а ще  торкнутися чудового світу поезій і вкотре переконатися, що для поезії немає перешкод, любов до батьківщині однакова і звучить вона на всіх мовах однаково тепло і щиро.

Також того дня на гостей чекала зустріч із керівниками району – головою районної ради Григорієм Боровим і головою районної державної адміністрації Владиславом Уткіним, під час якої керівники району розповіли  учасникам Міжнародного Шевченківського свята віхи історії і соціального ровитку району, а також вручили гостям пам’ятні сувеніри.  В свою чергу письменники та поети зі щирими словами подяки за гостинність передали керівникам району свої збірки та твори.

Фінальним акордом зустрічі став концерт у районному Будинку культури, у  програмі якого  взяли участь творчі колективи району та   гості. У ході концерту звучали пісні, написані на тексти  Шевченка або ж присвячені Кобзареві.