Гайсинчани відзначили День вишиванки і День Європи

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.  У цей день  українці, які мають  вишиті сорочки, одягають їх  й виходить у них на роботу чи прогулянку, в  школу чи садочок. Свято набуло свого поширення з 2006 року.

Цього року свято вишиванки у м.Гайсин переплелось  ще з одним недавно започаткованим святом – Днем Європи, і  17 травня 2018 року на центральній площі міста відбулись урочистості з нагоди їх відзначення. Присутніх привітав голова районної ради Григорій Боровий. Григорій Іванович зазначив, що українська вишиванка – це оберіг, символ, який об’єднує українців всього світу. «Ми повинні завжди пам’ятати свою історію, плекати нашу національну духовність і рідне слово, на основі яких будувати для наступних поколінь  свою європейську державу, адже Україна – це Європа».

Про історію цього давнього українського ремесла, що стало мистецтвом, про секрети сучасної  вишивки розповіла присутнім на святі учителька СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м.Гайсина Олександра Крючек.

Емоційні  і щирі  пісню про вишиванку публіці  дарували артисти районного Будинку  культури, а хореографічний колектив під керівництвом Вікторії Телятникової  виконав запальну танцювальну композицію.