День села та обжинки відзначили жителі с.Грузьке

7 серпня 2019 року жителі с. Грузьке відзначали свято, на яке з нетерпінням чекають цілий рік – День села та обжинки. Для грузчан воно стало  дійсно традиційним, адже відбувається уже вшістнадцяте. Під час святкової програми у сільському Будинку культури сельчан та гостей  вітала  сільський голова Грузької територіальної громади Оксана Волчанська:  «Рідне село зігріває душу кожного з нас. Де б ми не були, невидимі промінчики притягують, кличуть до батьківського дому!».  Вона подякувала односельцям, котрі своїми натрудженими руками, невтомною працею наблизили святковий день – обжинки, побажала усім міцного здоров’я, щирих і рясних врожаїв, миру, щастя, радості та достатку.

Щиро  привітав земляків із радісним днем також голова районної ради, депутат від с. Грузького Григорій Боровий: «Я вклоняюся цій благодатній землі, де жили мої батьки, де народився та виріс і я. Вдячний вам, земляки, за те, що село сьогодні живе і, незважаючи на негаразди в Україні, ми маємо можливість бути присутніми на такому чудовому святі». Також Григорій Іванович привітав жителів Грузького від імені народного депутата України Миколи Кучера, підтвердивши його намір виконати обіцяне громаді села – провести інтернет від Миткова до Грузького. Григорій Боровий розповів про результати четвертого районного конкурсу розвитку територіальних громад, де одним із переможців став проект Грузької сільської ради «Теплий садочок – здорове покоління»  (оснащення ДНЗ «Сонечко»  енергозберігаючими вікнами), котрий буде втілено в життя за рахунок співфінансування районної ради (50 тис. грн), ГО «Соціальний центр МХП» (20 тис. грн), ТОВ АП «Грузьке» (35 тис. грн) та сільської ради (40 тис. грн).

Зі святом врожаю привітав сельчан Генеральний директор ТОВ АП «Грузьке» Олексій  Янчук: «Щастя і здоров’я вам, дорогі грузчани, і вашим сім’ям, а нашій країні – процвітання!». Виконавчий директор ТОВ АП «Грузьке» Іван  Наляжний підвів підсумки жнивної кампанії: «Цьогоріч було змолочено майже 700 гектарів, із них 406 – пшениці, 220 – ячменю, 60 – озимини. Можемо похвалитися гарним врожаєм: із одного гектара намолочено 67 центнерів пшениці, 67 центнерів ярого ячменю і 58 центнерів озимого ячменю». Керівники агропідприємства подякували усім працівникам   за плідну працю та вручили їм грошові премії.

Цікавою та різноманітною була концертна програма, котра завершилась загальним частуванням запашними короваями нового врожаю, морозивом та прохолодними напоями, після чого всіх присутніх запросили до ринкової площі села, аби скуштувати смачної юшки і продовжити гуляння. Свято не було б таким яскравим без допомоги спонсорів, яким грузчани вдячні за постійну підтримку громади: ТОВ АП «Грузьке», виконком сільської ради, приватні підприємці Любов Члаїде, Любов Борова, орендарі землі Іван Наляжний, Валентин Волчанський, орендарі ставків Віктор Круглик, Олександр Семенюк та Василь Присяжний.