День Незалежності та День села чудове поєднання для святкування!

На перше у своїй історії свято День села краснопілчан закликав великий баннер біля сільського Будинку культури з оголошенням про свято, звучали пісні про Україну, рідний край та село. Організатори заздалегідь подбали про запрошення для сельчан.

Привітати у цей святковий день мешканців Краснопілки приїхали голова районної ради Григорій Боровий та директор Гайсинської філії ПрАТ “Зернопродукт МХП” Анатолій Січкар.

Свято розпочалося концертом художніх колективів Краснопільського сільського Будинку культури. Щиро привітав з 26-ою річницею незалежності України та Днем села усіх односельчан Краснопільський сільський голова Анатолій Мартинюк та побажав всім миру та благополуччя у родинах, міцного здоров’я та щасливого майбуття. Завірив, що надалі святкування села стане доброю традицією краснопілчан.  Піклується Анатолій Петрович про своїх земляків, багато уваги приділяє благоустрою населеного  пункту, адже лише цьогоріч вулицями села прокладено 1600 метрів водогону на суму близько 270 тис. грн., неосвітленим залишився лише 1 км вулиці,  відремонтовано бруківку, а це більше 356 тис. грн., близько 75 тис. грн. використано на відсів і щебінь, якими всипали вулиці населеного пункту, виготовлено  проект на спортивно-оздоровчий майданчик (більше 6 тис. грн.) та генеральний план села (близько 45 тис. грн.). Багато коштів виділяється сільською радою на заклади соціальної сфери: 190 тис. грн на школу; 343 тис. грн на сільський Будинок культури,  майже 189 тис. грн на ДНЗ “Сонечко”, на місцеву амбулаторію – 2 900 грн.

Привітав краснопілчан з Днем села та з Днем незалежності України і голова районної ради Григорій Іванович Боровий, вручивши сільському голові сертифікат на суму 166 тис. грн. за перемогу у конкурсі проектів розвитку територіальних громад  “Ефективне тепло задля збереження здоров’я дітей”. Подякував Григорій Іванович всім, хто  докладає максимум зусиль,  аби допомогти нашим захисникам.

Директор Гайсинської філії ПрАТ “Зернопродукт МХП” Анатолій Січкар, також, сердечно привітав усіх присутніх, побажавши всім добробуту, злагоди та вручив коровай з нового врожаю як символ достатку та благополуччя.

Цього святкового дня згадали і ветеранів Другої світової війни (передали їм пам’ятні дарунки) Степана Івановича Мартинюка та Андрія Якимовича Махиню,  а також  краснопілчан, які  завжди допомагали  учасникам АТО одягом, постільною білизною, взуттям і, звичайно, продуктами.  Зокрема, передали дарунки за добрі і патріотичні справи жінкам вулиць Зарічної та Київської, які постійно готували та відправляли на фронт смачні страви. Не оминули увагою і родину Валентина та Любові Бабенків.  Коли почалася війна, вони організували справжній цех вдома. Частину м’яса, сала їм доставляли односельчани, а більшу частину купували власним коштом, готували і передавали на Схід. Згадали добрим словом Петра Сидорчука та Олега Білика, що нині перебувають у зоні АТО та вручили дарунки для хлопців їхнім батькам. Привітали односельчан, які цього дня відзначали свої дні народження, вручили пам’ятні дарунки всім учасникам антитерористичної операції, афганцям Олександру Приступі, Сергію Шумилу, Сергію Іщуку, відзначили чорнобильців  Миколу Демченка, Василя Косенка, Юрія Приступу, старожилів – Гафію Якимівну Карпенко, Фотю Євдокимівну Олійник, Євдокію Павлівну Петрову, Теклю Калениківну Коломієць, Таїсу Іванівну Риженко, Ганну Ярасівну Мартинюк, Параску Семенівну Бабій, Олександру Максимівну Сидорчук, Настю Мусіївну Пта-шинську. Цьогоріч  у Краснопілці з’явилось шестеро маленьких мешканців,  батькам новонароджених вручили подарунки для малечі.

До вітального слова запросили і авторку багатьох віршів та прозових творів про Краснопілку, книги “Краснопілко моя” Ірину Косенку. Загалом того дня солодкі дарунки вручили усім, хто завітав на свято у вишиванці.  Висловили глибоку вдячність і ветеранам культурної ниви Михайлу Косенку та Василю Коломійцю.

На завершення офіційної частини Анатолій Мартинюк вручив Подяки представнику ПрАТ “Зернопродукт МХП” та всім підприємцям, які  беруть активну участь у житті громади. Святкування продовжились на площі біля Будинку культури розвагами, іграми та конкурсами, частуванням варениками, краснопільським фірмовим салабаєм та іншими смаколиками.

Інформація Інни Звіревич.