Відбулась 28 сесія районної ради 7 скликання

25 червня 2020 року відбулася 28 сесія районної ради 7 скликання. Засідання сесії провів голова районної ради Григорій Боровий. Для участі у пленарному засіданні зареєструвалися 23 депутати районної ради. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Кавун, заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий, начальники окремих підрозділів райдержадміністрації та директори комунальних закладів району. Робота сесії здійснювалася із дотриманням вимог санітарно- карантинного режиму, запровадженого в країні.

Депутати затвердили порядок денний сесії районної ради, всі   питання якого були попередньо детально розглянуті на засіданнях постійних комісій.

Перед початком розгляду порядку денного голова районної ради Григорій Боровий проінформував присутніх про події, що сталися в районі у міжсесійний період. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників України.

Першим питанням, яке розглянули  депутати, було питання про роботу комунальних некомерційних підприємств «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради» та  «Центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради»  щодо   запобігання виникнення і поширення  на території району  коронавірусної  інфекції COVID-19. З цього питання інформували головний ліка КНП «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради» Ігор Кохан та головний лікар КНП «Гайсинський центр первинної медико-санітарної допомоги Гайсинської районної ради» Тетяна Кацан.

Про роботу комунальної установи  «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Гайсинського району Вінницької області» за 2017-2019 роки та п’ять місяців 2020 року доповіла  директор установи Наталія Мордюк.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Бабій проінформувала про  розпорядження голови райдержадміністрації.

Велика увага районною радою приділяється  питанню підготовки та затвердження на сесіях районної ради галузевих програм по різних напрямах діяльності. Зазначені програми дають змогу забезпечити належне фінансування або надати фінансову підтримку  бюджетним організаціям та установам, громадським організаціям під виконання  заходів. Під час 28 сесії районної ради 7 скликання депутати затвердили Порядок формування, фінансування і моніторингу виконання районних (комплексних) програм та .  прийняли Програму надання шефської допомоги військовій частині А 0310 Збройних Сил України на 2020 рік. До ряду інших діючих програм депутати внесли зміни і доповнення:

  • до Програми матеріально-технічного забезпечення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Гайсинського районного військового  комісаріату на 2020-2021 роки;
  • до районної цільової Програми по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які проживають на території району та отримують програмний гемодіаліз на 2016–2020 роки.
  • до районної Програми підтримки діяльності громадських організацій інвалідів, воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів війни та інших категорій населення на 2018-2020 роки;
  • до Програми фінансової підтримки КНП ”Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради” на 2019–2021 роки
  • до районної Програми забезпечення виконання Гайсинською районною державною адміністрацією делегованих повноважень на 2020 рік.

Про хід виконання двох програм – Програми  забезпечення  діяльності Центру надання адміністративних послуг Гайсинської районної державної адміністрації на 2019-2020 роки та Програми забезпечення соціально-правового захисту дітей на період 2016-2020 роки – проінформував депутатів заступник голови райдержадміністрації Сергій Несвятий.

Депутати прийняли кілька рішень з питань управління комунальною власністю району, зокрема,  затвердили методику розрахунку орендної плати за користування майном, що є спільною власністю територіальних громад Гайсинського району та пропорції її розподілу, а також затвердили звіти  про незалежну оцінку та оренду приміщень. Також депутати вирішили внести зміни до рішення районної ради 5 скликання щодо відзнак районного рівня, а саме – у зв’язку із втратою актуальності, враховуючи звернення громадян та погодження райдержадміністрації закрити районну Дошку пошани.

На сесії було розглянуто ряд важливих питань, що стосуються галузі освіти району. Депутати доручили голові районної ради Боровому Г.І. укласти строкові трудові договори без проведення конкурсу з керівниками закладів загальної середньої освіти району, що належать до спільної власності територіальних громад Гайсинського району. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», контракти укладаються строком на шість років, а з керівниками, які отримують пенсію за віком, – на один рік. Депутатами було також прийнято окреме рішення, яким затверджується Форма типового контракту з керівниками  закладів освіти, а також у зв’язку із змінами у законодавстві було прийнято нове Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад району.

Важливим для освітянської галузі району є також питання створення опорних закладів освіти – закладів – у яких  буде створено умови для комплексної модернізації системи загальної середньої освіти району, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, організації профільного і професійного навчання, поглибленого вивчення учнями предметів незалежно від місця проживання. Опорні   заклади освіти мають визначатися на конкурсній основі. Депутати прийняли рішення про оголошення конкурсу з визначення опорного закладу освіти у Гайсинському районі  та затвердили його умови.

Найбільше дискусій у залі викликали питання щодо ліквідації шкіл І-ІІ ст. сіл Рахни та Мелешків. Клопотання щодо цього подав відділ освіти райдержадміністрації.  Начальник відділу освіти Валентина Шрамко проінформувала присутніх, що питання про ліквідацію вищеназваних шкіл виносяться з метою оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, ефективного використання бюджетних коштів на їх утримання та підвищення якості надання   освітніх послуг. Валентина Миколаївна   надала детальний аналіз  середніх витрат на одного учня у кожному із цих закладів, з якого видно, що цей показник у школах сіл Рахни і Мелешків значно перевищує середній по району.  Аргументи на користь рішення щодо закриття цих шкіл навів і голова райдержадміністрації Сергій Кавун. Голова районної ради Григорій Боровий   повідомив, що відповідно до законодавства при розгляді рішення про ліквідацію навчальних закладів засновник повинен врахувати думку громади, а   до районної ради надійшли колективні листи від громадян Семиріцької та Кіблицької сільських рад, у яких вони висловлюють незгоду з наміром закрити школи у селах Рахни та Мелешків. Цю позицію жителів своїх громад висловили голова Кіблицької сільської ради Ігор Пересунько та голова Семиріцької сільської ради Галина Штельмах, директори цих закладів освіти Михайло Бабійчук та Валентина Сенченко. Проти закриття шкіл висловилися і багато депутатів районної ради: Владислав Уткін, Микола Поворознюк, Зеббіулах Мамедгусейнов, Роман Кирилюк, Віталій Перкун, Ігор Побережнюк, Галина Войтенко, Володимир Сливка, після чого шляхом голосування рішень за основу депутати одноголосно  проголосували проти закриття шкіл у с. Рахни і с.Мелешків.

З рішеннями  чергової  28 сесії Гайсинської районної ради 7 скликання та результатами поіменного голосування  можна ознайомитися на сайті районної ради за посиланням http://gayrayrada.gov.ua/rishennya-28-sesiji-rajonnoji-rady-7-sklykannya/