14 січня – вшанування пам’яті Василя Стуса

14 січня 2020 року в с. Рахнівка у приміщенні  навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад  імені В.С. Стуса відбувся літературно-музичний вечір, приурочений 82 річниці від дня народження Василя Стуса. На зустріч із земляками Героя України, поета, літературознавця, дисидента, правозахисника завітали голова районної ради Григорій Боровий, голова райдержадмінітсрації Сергій Кавун, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Микола Ричков,  начальник управління освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Валентина   Шрамко,  Чечелівський сільський голова Анатолій Штельмах, учні та педагогічний колектив школи,  сельчани. Посадовці відвідали музей Василя Стуса та поспілкувалися з його завідувачем  Дмитром   Омелянчуком.

Виступаючи перед присутніми, голова районної ради Григорій Боровий   підкреслив, що образ Василя Стуса – образ поета трагічної долі – став символом незламності духу, людської і національної гідності, патріотизму, і  гайсинчани завжди гордитимуться тим, що живуть у такому чудовому краї, де народжуються і зростають справжні патріоти. У своєму виступі голова райдержадміністрації Сергій Кавун   зазначив, що Василь Стус мав велике серце, яке вміщувало любов до країни, повагу до традицій та до українського народу. Керівники району висловили слова вдячності за збереження пам’яті про чудового земляка і подвиг України, який не може бути забутий, та   привітали усіх присутніх з новорічними і різдвяними святами.

Виступи гостей перемежовувались піснями, колядками та щедрівками у виконанні   народного аматорського ансамблю пісні і танцю Краснопільського СБК під керівництвом Олени Олійник, квінтету дитячої музичної школи, народного аматорського жіночого ансамблю «Берегиня» Рахнівського СБК,   чоловічого  тріо районного будинку культури, солістів районного будинку культури Лідії Горошко та Аліни Яхно.  На літературно-мізичному вечорі звучала також поезія від шанувальників творчості В.Стуса Галини Горбань-Новаківської, Тетяни Сидорчук, Аліни Яхно  та Юлії  Данько.